×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niewielki spadek w Wiedniu w czerwcu


Lotnisko w Wiedniu odprawiło w czerwcu 2,15 mln pasażerów - o 1 proc. mniej niż rok temu. Spadek to efekt przede wszystkim mniejszej liczby pasażerów tranzytowych. Szybko rośnie za to ruch cargo.


W ubiegłym miesiącu w Wiedniu podróż rozpoczęło lub zakończyło 1,57 mln osób, czyli o 1,4 proc. więcej niż rok temu. Liczba osób przesiadających się w stolicy Austrii spadła za to aż o 6,5 proc. do 572 tys. W Wiedniu wykonano 20,4 tys. operacji lotniczych (spadek o 1,4 proc.) i odprawiono 23,8 tys. ton cargo (wzrost o 11,9 proc.). 

Jak tłumaczą w komunikacie prasowym przedstawiciele spółki, spadek liczby pasażerów przesiadkowych to głównie efekt kryzysu w Rosji, Turcji i Afryce Północnej. 

W czerwcu liczba pasażerów podróżujących do i z Europy Zachodniej wzrosła o 0,5 proc. Na trasach wschodnioeuropejskich ubyło 2 proc. podróżnych. Wzrosty zanotowały również trasy do i z Ameryki Północnej (o 5,3 proc.) oraz Dalekiego Wschodu (o 3,5 proc.), za to ubyło osób latających na i z Bliskiego Wschodu (o 6,1 proc.). 

Duży wzrost liczby pasażerów zanotowało w czerwcu należące do Flughafen Wien AG lotnisko na Malcie - odprawiono tam 490 tys. pasażerów, czyli o 6,8 proc. więcej niż rok temu. Liczba operacji lotniczych wzrosła o 2,9 proc. do 3,5 tys. 

Gorzej wiedzie się za to w Koszycach - słowackie lotnisko odprawiło w czerwcu 40,6 tys. podróżnych, czyli o 14,7 proc. mniej niż rok temu. Liczba operacji lotniczych wzrosła jednak o 1,4 proc. do 0,9 tys. 

W całym I półroczu lotnisko w Wiedniu odprawiło 10,5 mln pasażerów (wzrost o 0,4 proc.), na Malcie - 2,18 mln (wzrost o 9,8 proc.), a w Koszycach - 169 tys. (wzrost o 17,5 proc.).gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie