" />

Airbus uruchamia witrynę „I Fly A380”

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
18 lipca 2016 13:31
5 komentarzy

Latanie ikonicznym dwupokładowcem to obecnie kwestia wyboru, nie przypadku. Niejednego pasażera interesuję jakim samolotem będzie podróżował, stąd Airbus postanowił wyjść naprzeciw osobom chcącym podróżować ich SuperJumbo.

Reklama

Uruchomiona właśnie witryna iflyA380.com to unikatowa propozycja dla podróżnych, którzy chcą polecieć tym wyjątkowym, dwupokładowym samolotem.

Dzisiejsze systemy rezerwacji nie pozwalają pasażerom łatwo wybrać preferowanego samolotu, więc Airbus postanowił wypełnić tę lukę, aby ułatwić podróżnym dostęp do ikonicznego A380. Po raz pierwszy usługa rezerwacji oferuje typ samolotu jako kryterium wyboru lotu.

Asystent rezerwacji spodoba się podróżnym, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym każdy z 13 operatorów A380 może zaprezentować oferowane usługi pokładowe oraz obsługiwane połączenia. Inspirujące informacje o każdym mieście pomogą też wybrać cel następnej wakacyjnej podróży. To proste: użytkownicy wybierają początkowe i docelowe miasto/port lotniczy, daty i klasę podróży oraz liczbę osób, po czym naciskają przycisk wyszukiwania. Następnie klikają żądany lot i są przenoszeni do witryny wybranej linii lotniczej, bezpiecznie i bez dodatkowych opłat. W tworzeniu asystenta rezerwacji pomagali operatorzy A380.

A380, który w standardowej, komfortowej konfiguracji przewozi 544 pasażerów na trasach liczących nawet 8200 mil morskich (15 200 kilometrów), zapewnia wyjątkowe możliwości generowania przychodów, stymulowania ruchu i przyciągania pasażerów.

Jest to także jedyny samolot, który ma dwa pełne pokłady, dzięki czemu może zaoferować większe fotele, szersze korytarze i więcej powierzchni użytkowej. Ponad 130 milionów pasażerów odbyło już lot na pokładzie A380. Obecnie samoloty A380 mogą latać do 230 portów lotniczych na całym świecie, a co trzy minuty jeden z nich ląduje lub startuje do lotu.

A380 to samolot najbardziej ceniony przez pasażerów: 60 proc. podjęłoby dodatkowy wysiłek, żeby nim lecieć*.

*Sondaż niezależnej agencji Epinion przeprowadzony wśród pasażerów przylatujących samolotem A380 do portu lotniczego London Heathrow.

Fot. Airbus.com

Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kitsune 2016-07-19 06:04   
kitsune - Profil kitsune
Owszem strony przewoźników podają informację jakim samolotem obsługiwany jest lot, ale najpierw należy wyszukać połączenie i dopiero później sprawdzać czy jest to nasz ulubiony samolot. Gdy wprowadzi się model samolotu jako kryterium wyszukiwania, wtedy takie wyszukiwanie jest prostsze.
Widać że Airbus chwyta się wszelkich sposobów by przekonać przewoźników do zamówień modelu - jest to godne pochwały.
gość_cdd58 2016-07-18 19:06   
gość_cdd58 - Profil gość_cdd58
Może strony konkretnych przewoźników podają jakim modelem samolotu odbywa się dany lot lub trzeba to sobie samodzielnie poszukać, jednak wyszukiwarki biletów nie podają poza wyjątkami takich informacji. A dla osób chcących lecieć np A380 to ważna informacja
gość_718b4 2016-07-18 16:45   
gość_718b4 - Profil gość_718b4
Lecialem i cudow nie ma =) Samolot jak samolot w ekonomiku nie ma roznicy
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama