×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wyraźny wzrost w Kopenhadze


Port lotniczy w Kopenhadze odprawił w czerwcu 2,76 mln pasażerów - o 9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Jednym z kierunków, gdzie ruch rośnie bardzo dynamicznie, jest Hiszpania. Podróżowało do niej o 30 proc. osób więcej.


Spośród niemal 2,8 mln pasażerów większość, 2,33 mln, wybrało trasy europejskie. Stanowiło to wzrost o 8,9 proc. Ruch na trasach krajowych wzrósł wolniej, bo o 4,7 proc. do 161 tys. Z kolei z połączeń międzykontynentalnych skorzystało 266 tys. osób, czyli o 12,8 proc. więcej niż rok temu. 

Liczba pasażerów rozpoczynających podróż w Kopenhadze wzrosła o 10,3 proc. do 1,12 mln, a liczba osób przesiadających się - o 7,2 proc. do 307 tys. Wzrost ruchu lokalnego wiąże się m.in. z rosnącą popularnością Kopenhagi wśród zagranicznych turystów. W pierwszym półroczu było ich o 27,2 proc. więcej niż rok temu. 

Liczba operacji lotniczych wyniosła 24 tys. 

Najpopularniejszymi kierunkami niezmiennie pozostają: Londyn (215 tys. pasażerów, wzrost o 8,9 proc.), Oslo (139 tys., 0,5 proc.) i Sztokholm (136 tys., -0,3 proc.). W czołowej dziesiątce tras pojawił się Keflavik - w czerwcu na główne lotnisko Islandii podróżowało 60 tys. pasażerów, czyli aż o 23,8 proc. więcej niż rok temu.

W całym pierwszym półroczu lotnisko w Kopenhadze odprawiło 13,7 mln pasażerów, czyli o 11 proc. więcej niż w okresie od stycznia do czerwca 2015 r.gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie