Turkish Airlines wznowiły loty do Stambułu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 lipca 2016 09:57
3 komentarze
- Zgodnie z życzeniem prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana wznowiliśmy operacje na lotnisku im. Ataturka w Stambule - poinformowały linie Turkish Airlines na Twitterze. Inni przewoźnicy, w tym LOT, odwołują rejsy.
Reklama

Lotnisko w Stambule zostało zamknięte wczoraj (15.07) ok. godz. 23:00 czasu polskiego w związku z próbą wojskowego zamachu stanu i obalenia islamistycznego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. W porcie lotniczym pojawiły się czołgi, według doniesień prasowych słychać było strzały.

Po niecałych 10 godzinach turecki przewoźnik zapowiedział jednak przywrócenie lotów.
Na razie z utrudnieniami wciąż muszą liczyć się pasażerowie lecący do Stambułu innymi liniami. LOT odwołał dzisiejszy rejs do tego miasta.

Odbywają się za to loty czarterowe do innych miast. Lotnisko w Katowicach poinformowało na Twitterze, że na razie żaden z trzech dzisiejszych rejsów do Antalyi nie został odwołany. Pierwszy, poranny wylot odbył się zgodnie z planem, ale przedstawiciele portu zastrzegają, że sytuacja jest bardzo dynamiczna.
Zamach stanu nie udał się, władzę utrzymał Erdogan, który obwołał się też głównodowodzącym wojska. W Turcji zgodnie z konstytucją armia nie podlega prezydentowi - zawsze stała na straży świeckości państwa.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_df901 2016-07-17 21:59   
gość_df901 - Profil gość_df901
Amerykański urząd lotnictwa cywilnego FAA zawiesił w sobotę loty amerykańskich linii lotniczych do Stambułu i Ankary, a także zakazał wszelkich połączeń lotniczych z Turcji do USA.
gość_396da 2016-07-17 15:45   
gość_396da - Profil gość_396da
Ten kierunek moze byc na dlugo ,,spalony".Radykalny islamizm przewaza nad swieckoscia panstwa.Turcja moze stac sie panstwem rezimowym.Rozwoj Turkisha byl przez ostatnie lata wrecz fascynujacy.Teraz moze byc gorzej.Nie chce wkladac kija w mrowisko ale..co z Turkishem z KRK ; )
lysypiotr76 2016-07-16 16:49   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Mimo że nadal sytuacja jest napięta władze starają się udawać że wszystko jest w porządku . Skoro ,, życzenie '' prezydenta jest ważniejsze od bezpieczeństwa. TK i w ogóle Turcja tym nieudanym zamachem stanu straciły już ten sezon i turystów . Odbije się to w branży turystycznej jak również w postrzeganiu TK . Nie ma co ukrywać że linia jest nierozerwalnie związana z sytuacją w danym państwie a wydarzenia rzutują na jej wizerunek wśród pasażerów.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama