Modlin: 7 mln pasażerów od początku funkcjonowania

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
14 lipca 2016 20:12
1 komentarz
15 lipca br. miną cztery lata od uruchomienia Portu Lotniczego Warszawa/Modlin – obecnie piątego największego lotniska w Polsce. Do 9 lipca br. z jego usług skorzystało już siedem milionów podróżnych. Od początku roku port przyjął 1,5 mln pasażerów.
Reklama

Od otwarcia lotnisko regularnie odnotowuje wzrost liczby podróżnych, a każdy nowy sezon przynosi nowe trasy i większą częstotliwość regularnych połączeń. W lipcu br. lotnisko już po raz trzeci zostało wyróżnione przez brytyjski portal lotniczy ANNA AERO, za największą wśród europejskich portów lotniczych dynamikę wzrostu liczby obsługiwanych pasażerów rok do roku. Od 2015 r. port utrzymuje piątą pozycję wśród największych lotnisk w kraju pod względem liczby odpraw (po Lotnisku Chopina w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach). Według bieżącej prognozy ruchu lotniczego, w całym 2016 r. z portu skorzysta ok. 2,8 mln osób.

Statystyki za kolejne lata przedstawiają się następująco:
  • 2012 r. - 867 273 pasażerów,
  • 2013 r. - 343 655 pasażerów,
  • 2014 r. - 1 703 219 pasażerów,
  • 2015 r. - 2 588 175 pasażerów,
  • do 9 lipca 2016 r. - 1 514 097 pasażerów,
  • RAZEM: 7 006 619 pasażerów.
Obecnie w ciągu jednego dnia lotnisko obsługuje średnio 8,3 tys. osób oraz 50 regularnych startów i lądowań. Podróżni mają w ofercie 43 kierunki lotnicze do trzynastu państw w Europie, w tym dwa krajowe - do Gdańska i Wrocławia.

- Rozwój lotniska wiąże się z rozwojem lokalnej gospodarki i rynku pracy. Jeszcze przed otwarciem portu w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego zaczęły powstawać m. in. hotele, restauracje i parkingi. Nowych inwestycji i usług okołolotniskowych, a co za tym idzie, również nowych miejsc pracy, stale przybywa – mówi Piotr Lenarczyk, Szef Biura Handlowo-Marketingowego. – Funkcjonowanie lotniska umożliwiło dotychczas utworzenie ponad 1 tys. miejsc pracy w spółkach lotniczych i pozalotniczych oraz w podmiotach działających na trenie i wokół lotniska. Jeszcze w lipcu uruchomiona zostanie pod marką Eat&Fly nowa, dwupoziomowa restauracja przed terminalem, posiadająca taras i ogródek letni, a w sierpniu kawiarnio-lodziarnia Carte d’Or Cafe, na antresoli terminalu pasażerskiego. Poza tym intensywnie już przygotowujemy się do rozbudowy terminalu, dzięki której przepustowość portu w ciągu 2,5-3 lat wzrośnie do co najmniej 5 mln pasażerów obsługiwanych rocznie – dodaje.

fot. Joanna Pieczara, Mateusz Mularski
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2016-07-16 17:21   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Co jak co ale PR lotnisku w Modlinie można pozazdrościć . Ciągle jedna linia ale w wypowiedziach dla prasy wszyscy mówią często o czymś innym . Czyli , a to że restaurację otwarto na lotnisku , a to że lodziarnie , sklep i inne duperele . I mimo że wielu czeka na inne linie z Modlina to tajemnicą poliszynela jest fakt że władze lotniska nie szukają takowych , wręcz było by im to w niesmak bo terminal pęka w szwach a nowa linia to nowe kłopoty .
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama