Cypryjska linia Cobalt rozpoczęła loty

9 lipca 2016 16:24
W czwartek (7.07) odbył się pierwszy rejs nowej cypryjskiej linii Cobalt. 49 proc. udziałów w spółce chińska państwowa firma Aviation Industry Corporation. Przewoźnik oferuje loty do Grecji, Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Reklama
Główna baza linii Cobalt to Larnaka. Przewoźnik ma w siatce połączeń loty do Grecji (do Aten, Chanii, Iraklionu i Salonik), Wielkiej Brytanii (Manchesteru i Londynu-Stansted) oraz Dublina. Wszystkie rejsy są wykonywane airbusami A320 - przewoźnik ma we flocie jedną maszynę tego typu, a wkrótce zwiększy ich liczbę do trzech. Nie wyklucza pozyskania także większego airbusa A321.

W planach przewoźnika jest uruchomienie lotów także m.in. do Bejrutu, Amsterdamu, Paryża i Tel Awiwu. Cobalt planuje również wejść na rynek czarterów oraz nie wyklucza uruchomienia lotów dalekodystansowych.

Po bankructwie Cyprus Airways na początku 2015 r. ten wyspiarski kraj nie ma własnej linii lotniczej. Loty z Larnaki obsługuje głównie grecki przewoźnik Aegean Airlines - według danych OAG Schedules Analyser ma ok. 18 proc. udziału w ofercie z tego miasta.
Tagi
cobalt cypr
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy