Modlin: Możliwa zmiana zarządu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 lipca 2016 20:27
2 komentarze
Rada nadzorcza lotniska w Modlinie rozpisała konkurs na prezesa i trzech wiceprezesów spółki. To efekt końca kadencji obecnego, dwuosobowego zarządu. Zmiana na stanowiska jest możliwa, ale nie przesądzona.
Reklama

Konkurs ruszył wczoraj (6.07), a zgłoszenia można nadsyłać do 22 lipca. Rada nadzorcza poszukuje prezesa zarządu oraz trzech wiceprezesów - ds. sprzedaży i marketingu, operacyjnych oraz korporacyjnych. To oznacza, że władze spółki będą liczniejsze. Obecnie Modlinem kieruje dwuosobowy zespół - prezes Piotr Okienczyc (od 2006 r.) i wiceprezes ds. finansowych Marcin Danił (od 2010 r.).

Powodem rozpisania konkursu jest koniec kadencji Okienczyca i Daniła. Rada nadzorcza w takim przypadku może, ale nie musi rozpisywać konkursu.

Jak dowiedział się Pasazer.com, obydwaj członkowie zarządu Modlina zamierzają wystartować w konkursie.

Wybór nowego zarządu Modlina lub przedłużenie kontraktu z obecnym kierownictwem spółki zależy od porozumienia czterech właścicieli spółki - PPL, Agencji Mienia Wojskowego i województwa mazowieckiego, którzy mają po ok. jednej trzeciej udziałów, i miasta Nowy Dwór Mazowiecki, które ma 4,8 proc. akcji.

Zgodnie ze statutem spółki wszystkie decyzje personalne rady nadzorczej muszą zostać podjęte jednomyślnie, a w organie przedstawicieli mają wszyscy czterej akcjonariusze. Zwolennikiem wymiany zarządu Modlina jest co najmniej jeden z dużych udziałowców, z którym rozmawialiśmy, ale z uwagi na statut spółki może to zostać łatwo zablokowane.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na członków zarządu Modlina planowane są 27 i 28 lipca. To oznacza, że decyzja o wyborze menedżerów może zapaść jeszcze w tym miesiącu lub na początku sierpnia.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_96877 2016-07-08 12:04   
gość_96877 - Profil gość_96877
Może Muszyński wystartuje? Ma doświadczenie.
gość_a4fd3 2016-07-07 23:07   
gość_a4fd3 - Profil gość_a4fd3
A co z wynikami postępowania które było rozpisane i rozstrzygnięte w 2015r?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama