×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Latamy z Katowic na Dominikanę


TUI zainaugurowało dziś (7.07) bezpośrednie rejsy z Katowic do Punta Cana na Dominikanie. Jest to pierwsze w historii polskich portów regionalnych, bezpośrednie, dalekodystansowe połączenie czarterowe.Rejsy realizowane będą raz w tygodniu, szerokokadłubowym Boeingiem 767-300 TUIFly. Samolot może wziąć na pokład, w trzech klasach klasach podróży, w sumie 285 pasażerów. Na Dominikanę z Pyrzowic startować będzie w każdy czwartek o godzinie 12.00 a jego lot potrwa 11 godzin. Rejs powrotny lądować będzie w Katowice Airport w każdy piątek około godziny 10:45. 

Pyrzowickie lotnisko od lat jest największym polskim, regionalnym portem w zakresie obsługi ruchu wakacyjnego i ma duży potencjał także w segmencie dalekodystansowych połączeń czarterowych. Składa się na niego potężna demografia regionu - w promieniu 2 godzin jazdy samochodem od Pyrzowic mieszka 13 mln ludzi. Ważnym czynnikiem jest także stosunkowo wysoki poziom zamożności mieszkańców obszaru oddziaływania lotniska. 


- Naszym ważnym atutem w rozwoju połączeń dalekodystansowych jest nowoczesna infrastruktura. W czerwcu 2015 roku do użytku oddaliśmy nową drogę startową o długości 3200 metrów. Dzięki niej większość szerokokadłubowych statków powietrznych może startować z Pyrzowic ze swoją maksymalną masą, tym samym wykorzystywać swój maksymalny zasięg. Inwestycję realizowaliśmy m.in. z myślą o rozwoju siatki dalekodystansowych, bezpośrednich połączeń czarterowych. Uruchomienie połączenia na Dominikane przez TUI Poland potwierdza skuteczność realizacji naszej strategii. Jestem przekonany, że to połączenie to dopiero początek i już wkrótce, razem z naszymi partnerami touroperatorami i biurami podróży, będziemy mogli zaproponować wakacje z bezpośrednim przelotem z Katowic do kolejnych odległych zakątków świata – powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

TUI Poland jest drugim, największym touroperatorem w Pyrzowicach. W zeszłym roku z oferty biura skorzystało 53 tys. osób podróżujących na wakacje z Katowice Airport. W roku 2016 TUI Poland wyraźnie powiększyło ofertę wylotów z pyrzowickiego lotniska. Z prognoz wynika, że w tym roku z oferty wakacji biura z wylotem z Katowice może skorzystać nawet 110 tys. osób. Największy udział w ofercie mają kierunki hiszpańskie, portugalskie, greckie i bułgarskie.

Ważnym punktem strategii TUI w Polsce jest szeroka oferta kierunków egzotycznych z bezpośrednim przelotem szerokokadłubowym samolotem TUIfly. Jako jedyne biuro podróży w Polsce nie tylko sprzedajemy wycieczkę, ale wysyłamy na nią Klientów naszym samolotem i bardzo często do naszych hoteli. Pozwala nam na to bycie częścią największej firmy turystycznej na świecie. Cieszę się, że strategię możemy realizować przy współpracy z Katowice Airport. Lotnisko ma ogromny potencjał, współpraca układa nam się doskonale. Loty na Dominikanę będą kontynuowane zimą, a już planujemy kolejną niespodziankę na lato 2017 - powiedział Marcin Dymnicki, Prezes Zarządu TUI Poland. 


Aktualnie w sprzedaży z Katowice Airport jest ponad 100 tras regularnych i czarterowych. W 2015 na pyrzowickim lotnisku w ruchu ogółem obsłużono rekordowe 3,07 mln osób. Według prognoz zarządzającego portem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA w 2016 roku zeszłoroczny rekord zostanie pobity i port obsłuży 3,3 mln pasażerów w ruchu całkowitym, w tym około 1,1 mln w ruchu wakacyjnym. Interesująco prezentuje się zimowa siatka połączeń wakacyjnych Katowice Airport. W ofercie znajdują się takie nowe kierunki jak: Gambia, Wyspy Zielonego Przylądka, Oman, a także znane i popularne:  Kenia, Zanzibar, dostępna także w sezonie zimowym Dominikana, czy też Zjednoczone Emiraty Arabskie.

fot. Tui Poland
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f92fe - Profil
gość_f92fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie