Modlin najszybciej rozwijającym się lotniskiem w Europie

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
07 lipca 2016 13:51
1 komentarz

Lotnisko Warszawa-Modlin zostało po raz kolejny nagrodzone certyfikatem ANNA AERO, za największy wzrost liczby obsłużonych pasażerów w skali roku, tym razem w kategorii portów obsługujących od 2 do 3 mln osób rocznie. 

Reklama

W 2015 r. z podwarszawskiego lotniska skorzystało prawie 2,6 mln podróżnych, tj. o 52% więcej niż w 2014 r.

ANNA AERO (Airline Network News and Analysis), to znany brytyjski serwis informacyjny, zajmujący się tematyką planowania i rozwoju połączeń lotniczych na całym świecie. Raporty i analizy serwisu często cytowane są przez media.

- Rok 2015 był kolejnym rokiem bardzo dynamicznego rozwoju kierunków lotniczych i częstotliwości połączeń z Lotniska Warszawa/Modlin, co zaowocowało 52% wzrostem liczby obsługiwanych pasażerów, z poziomu 1,7 mln do 2,6 mln. Bardzo nas cieszy docenienie tego faktu przez branżowy portal ANNA AERO. Rok 2016 będzie z kolei pierwszym rokiem stabilnego wzrostu na poziomie 5-10% - mówi Piotr Lenarczyk, szef Biura Handlowo-Marketingowego.

- W odpowiedzi na oczekiwania podróżnych, po zakończeniu rozbudowy strefy kontroli bezpieczeństwa i uruchomieniu piątego stanowiska, skupiamy się na poszerzaniu oferty gastronomicznej i handlowej. Dodatkowo, w ciągu kilku tygodni planujemy udostępnić pasażerom kolejny, trzeci parking lotniskowy, który zlokalizowany jest w odległości 400 m od terminala pasażerskiego – dodaje.

Obecnie lotnisko obsługuje średnio ok. 8,3 tys. pasażerów i 50 regularnych startów i lądowań dziennie. Podróżni mają w ofercie 43 kierunki lotnicze do trzynastu państw w Europie, w tym dwa krajowe - do Gdańska i Wrocławia.

Pod względem liczby przewożonych pasażerów, lotnisko zajmuje piąte miejsce w kraju (po Lotnisku Chopina w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach).


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2016-07-07 16:09   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
To jedyne lotnisko które w tej kwalifikacji zawdzięcza rozwój tylko JEDNEJ LINII . Bez FR by nie istniało. W kwalifikacji do 1 mln . pax. drugie miejsce zajął Szczecin . No i na koniec o lotnisku Chopina . Pierwsze miejsce za otwarcie największej liczby tras europejskich . Liczba 37 mówi sama za siebie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama