Budować lotnisko centralne, czy nie budować?

Jarosław Wiedzm - Profil Jarosław Wiedzm
07 lipca 2016 08:19
6 komentarzy
Przegląd prasy:
Budowa centralnego lotniska będzie zależała m.in. od sytuacji LOT-u - mówią przedstawiciele resortu infrastruktury i skarbu. Zamierzają powołać zespół, który opracuje strategię rozwoju rynku lotniczego w Polsce - czytamy na rzeczpospolita.pl.
Reklama

Powyższy materiał pochodzi z "Rzeczpospolita", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fcc89 2016-07-08 13:53   
gość_fcc89 - Profil gość_fcc89
Ostatnim razem zastanawiałem się nad tym tematem i przyszedł mi do głowy taki oto pomysł: Zakładając, że rzeczywiście tereny Okęcia są dużo warte dla deweloperów (ktoś tu chyba tak pisał), to możnaby kiedyś rozbudować WMI, linię kolejową 9 podciągnąć pod terminal, przenieść tu hub LOTu, większość połączeń i tym sposobem Modlin byłby lotniskiem na wzór np. OSL (hub oddalony od miasta). Okęcie dostosować do lotniska typu np. LCY (sprzedać część terenów, żeby został port lotniczy o mniejszej powierzchni), które obsługiwałoby krajówki i zagraniczne loty P2P. Ewentualnie zamknąć całe Okęcie i dostosować do takiego lotniska Babice. Oczywiście nie mówię o tym wariancie jako takim, który miałby wejść w życie niedługo, ale dopiero za X lat- kiedy rzeczywiście WAW już nie będzie mieć kompletnie miejsca na rozbudowę. Nie jestem z Warszawy i nie wiem, jak to wszystko tam wygląda, dlatego chciałbym się Was zapytać, co sądzicie o tym pomyśle? Czy wogóle miałoby coś takiego sens?

gość_df91d: Gdyby inaczej się w naszym kraju podchodziło do modernizacji głównych linii kolejowych, to sytuacja pewnie wyglądałaby inaczej (kiedyś czytałem ciekawy atrykuł na ten temat, w którym dobrze powiedziano: u nas linie kolejowe modernizuje się dla sztuki, a nie efektu, a przecież taką np. E-20 łatwo byłoby dostosować do 230 km/h).
gość_df91d 2016-07-08 07:34   
gość_df91d - Profil gość_df91d
@lysypiotr76 Znając życie KDP nie powstanie u nas przez najbliższe 20 lat, więc ewentualne skomunikowanie CPL by było kiepskie jeśli chodzi o kolej.
lysypiotr76 2016-07-07 15:45   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Z tym ,, upychaniem '' pasa to nie przesadzajmy . A poza tym CPL dobrze skomunikowany ( KDP ) ,,zabrał '' by portom regionalnym pasażerów. A tam też zainwestowano setki milionów złotych. No i najważniejsza sprawa . LOT musiałby być conajmniej jeszcze raz taki jak jest teraz . Jeśli nie większy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama