×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kristijonas Kaikaris nowym prezesem Small Planet Airlines


Small Planet Airlines poinformowało, że Kristijonas Kaikaris został wskazany na stanowisko prezesa spółki. Zastąpi on Vytautas Kaikaris, który obejmie stanowisko prezesa Small Planet Group.


- Tak szybki wzrost, jaki doświadczyliśmy przez ostatnie kilka lat wymaga wsparcia kompetentnych osób. Po dodaniu dwunastu nowych współpracowników, nowych departamentów oraz nowych krajów do naszej oferty w ciągi ostatnich kilku lat, nadszedł czas by wzmocnić nasz zarząd - powiedział Vytautas Kaikaris, prezes Small Plaet Group. 

Kristijonas Kaikaris może się pochwalić wieloma osiągnięciami w swojej karierze. Do tej pory zarządzał firmą Microsoft w Kazachstanie, pełnił funkcję głównego managera Microsoft na Litwie, był również country managerem firmy Oracle także na Litwie. W jego portfolio znajdują się także stanowiska prezesa firmy Infobalt Association oraz dyrektora ds. sprzedaży w IBM. 


Small Planet Group to powstały w 2014 r. holding kontrolujący linie z grupy Small Planet na Litwie w Polsce oraz w Niemczech. Większość działań firmy jest skoncentrowana na Litwie, gdzie mieści się kontrola operacyjna, dział finansowy, dział zarządzania zasobami ludzkimi, dział obsługi klienta, dział IT oraz inne departamenty świadczące usługi innym spółkom w grupie. 

Small Planet zakończyło ubiegły rok z zyskiem w wysokości 19,2 mln euro (przed opodatkowaniem), co stanowi dwukrotny wzrost w stosunku do roku wcześniejszego. Dochód firmy wyniósł 143,2 mln euro i był wyższy o 27 proc. w stosunku do 2014 r. Linia obsłużyła 1,8 mln pasażerów oraz posiada we flocie 21 samolotów z rodziny airbus A320 - 17 typu A320 oraz cztery typu A321. 

fot. Small Planet gość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie