×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France wylądował w Krakowie


W Krakowie, powitany tradycyjnym salutem wodnym, wylądował dziś (5.07) pierwszy samolot linii Air France realizujący loty między Balicami a Paryżem Charles de Gaulle.


Francuski przewoźnik od wczoraj (4.07) oferuje sezonowy rejs do Paryża 4 razy w tygodniu (oraz loty dodatkowe z uwagi na Światowe Dni Młodzieży) przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień (ostatni lot – 28 sierpnia). Uroczyste powitanie i przecięcie wstęgi odbyło się bezpośrednio na płycie lotniska, w obecności przedstawiciela lotniska Kraków Airport, Air France, Konsula Francji w Krakowie oraz załogi lotu. Na pasażerów pierwszego w tym sezonie lotu Air France relacji Kraków-Paryż czekała mała uroczystość przy bramce do samolotu – słodki poczęstunek i upominki.

Nową trasę obsługuje samolot typu Airbus 319 zamiennie z Airbusem 318. Po Warszawie, Kraków jest drugim polskim miastem, do którego lata linia Air France.

  Ogromnie się cieszę, że linia Air France oferuje pasażerom nowe połączenie z Krakowa do Paryża. Dzięki temu możemy wzmocnić pozycję Grupy Air France KLM na dynamicznie rozwijającym się obszarze aglomeracji krakowskiej. Uruchomienie tego lotu nastąpiło niedługo po udanej inauguracji lotów KLM z Krakowa do Amsterdamu w maju 2015 roku – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny i sprzedaży Air France KLM w Polsce.Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie