Air France wylądował w Krakowie

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
05 lipca 2016 11:18
19 komentarzy
W Krakowie, powitany tradycyjnym salutem wodnym, wylądował dziś (5.07) pierwszy samolot linii Air France realizujący loty między Balicami a Paryżem Charles de Gaulle.
Reklama

Francuski przewoźnik od wczoraj (4.07) oferuje sezonowy rejs do Paryża 4 razy w tygodniu (oraz loty dodatkowe z uwagi na Światowe Dni Młodzieży) przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień (ostatni lot – 28 sierpnia). Uroczyste powitanie i przecięcie wstęgi odbyło się bezpośrednio na płycie lotniska, w obecności przedstawiciela lotniska Kraków Airport, Air France, Konsula Francji w Krakowie oraz załogi lotu. Na pasażerów pierwszego w tym sezonie lotu Air France relacji Kraków-Paryż czekała mała uroczystość przy bramce do samolotu – słodki poczęstunek i upominki.

Nową trasę obsługuje samolot typu Airbus 319 zamiennie z Airbusem 318. Po Warszawie, Kraków jest drugim polskim miastem, do którego lata linia Air France.

Ogromnie się cieszę, że linia Air France oferuje pasażerom nowe połączenie z Krakowa do Paryża. Dzięki temu możemy wzmocnić pozycję Grupy Air France KLM na dynamicznie rozwijającym się obszarze aglomeracji krakowskiej. Uruchomienie tego lotu nastąpiło niedługo po udanej inauguracji lotów KLM z Krakowa do Amsterdamu w maju 2015 roku powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny i sprzedaży Air France KLM w Polsce.Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
invicta 2016-07-06 23:14   
invicta - Profil invicta
@BA850, bo to się musi linia lotnicza zgodzić. Widać Brytole nie mieli ochoty ;)
@gość_6e5ab A po co Ci to wiedzieć? Nie zajmuję takimi głupotami jak jakieś kalendarze, co niby z nich ma wynikać? I ile lat wstecz miałabym sięgać?
BA850 2016-07-06 14:40   
BA850 - Profil BA850
Jak BA wznowiło loty do KRK, nikt nie robił szopki na KRK... (leciałem pierwszym lotem LHR-KRK). Dziwne, że dla Air France zrobili...
Kelo 2016-07-06 12:34   
Kelo - Profil Kelo
Hangar rozbierają (ten straszak wojskowy) zobacz link
nic tylko karczować las i rozbudowywać
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama