×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejny strajk we Francji


Francuscy kontrolerzy ruchu lotniczego strajkują dziś (5.07) po raz 13. w ciągu ostatnich 14 tygodni i po raz 53. w ciągu ostatnich siedmiu lat.


Strajk potrwa dziś do północy. Jak wynika z danych Portalu Operacji Sieciowych Eurocontrol (NOP), największe utrudnienia są nad północną częścią kraju, w tym w okolicy Paryża. Odwoływane i opóźniane są nie tylko loty do i z Francji, ale również wiele takich, które miały tylko przelatywać nad tym krajem.

W ubiegłym tygodniu PwC przedstawiło wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie branżowej organizacji linii lotniczych Airlines for Europe (A4E) - wynika z nich, że w latach 2010-2015 europejska gospodarka straciła przez strajki kontrolerów co najmniej 9,5 mld euro. 

A4E apeluje do Komisji Europejskiej o wprowadzenie rozwiązań, które ograniczą skutki strajków - m.in. obowiązkowej mediacji, 21-dniowego wyprzedzenia między ogłoszeniem strajku a datą protestu oraz ochrony lotów przelatujących nad terytorium objętym strajkiem. Bruksela chce przedstawić odpowiednie propozycje jeszcze w tym roku.gość_c185c - Profil
gość_c185c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie