Kolejny strajk we Francji

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 lipca 2016 09:22
Francuscy kontrolerzy ruchu lotniczego strajkują dziś (5.07) po raz 13. w ciągu ostatnich 14 tygodni i po raz 53. w ciągu ostatnich siedmiu lat.
Reklama

Strajk potrwa dziś do północy. Jak wynika z danych Portalu Operacji Sieciowych Eurocontrol (NOP), największe utrudnienia są nad północną częścią kraju, w tym w okolicy Paryża. Odwoływane i opóźniane są nie tylko loty do i z Francji, ale również wiele takich, które miały tylko przelatywać nad tym krajem.

W ubiegłym tygodniu PwC przedstawiło wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie branżowej organizacji linii lotniczych Airlines for Europe (A4E) - wynika z nich, że w latach 2010-2015 europejska gospodarka straciła przez strajki kontrolerów co najmniej 9,5 mld euro.

A4E apeluje do Komisji Europejskiej o wprowadzenie rozwiązań, które ograniczą skutki strajków - m.in. obowiązkowej mediacji, 21-dniowego wyprzedzenia między ogłoszeniem strajku a datą protestu oraz ochrony lotów przelatujących nad terytorium objętym strajkiem. Bruksela chce przedstawić odpowiednie propozycje jeszcze w tym roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama