×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gatwick zainwestowało 190 mln zł w kontrolę


W terminalu północnym londyńskiego lotniska Gatwick uruchomiono nowe stanowiska kontroli bezpieczeństwa. Dzięki zainwestowaniu 36 mln funtów (ok. 190 mln zł) proces kontroli ma być znacznie sprawniejszy.


Nowa strefa kontroli bezpieczeństwa obejmuje pięć nowych przejść oraz w pełni zautomatyzowany system kolejkowania z 17 elektronicznymi bramkami. Pasażerowie skanują przed wejściem do kolejki swoje karty pokładowe, a system automatycznie przydziela ich do odpowiedniego stanowiska. 

Osobne stanowiska przeznaczono dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej, rodzin z dziećmi i osób podróżujących w klasach premium.


Przy samych stanowiskach kontroli wyznaczono po siedem "punktów załadunku". W tych miejscach pasażerowie szykują się do kontroli, np. wypakowując płyny i sprzęt elektroniczny do kuwet oraz zdejmując paski i marynarki. Dopiero gdy są gotowi, przechodzą do samej kontroli. Ponieważ stanowiska są obok siebie i nie blokują się, jeden pasażer, który szykuje się powoli do kontroli, nie wstrzymuje osób za nim - mogą one go po prostu wyprzedzić. 

Przepustowość nowej strefy kontroli bezpieczeństwa to 5 tys. pasażerów na godzinę. 

fot. Gatwick Airportgość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie