Gatwick zainwestowało 190 mln zł w kontrolę

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 lipca 2016 07:57
W terminalu północnym londyńskiego lotniska Gatwick uruchomiono nowe stanowiska kontroli bezpieczeństwa. Dzięki zainwestowaniu 36 mln funtów (ok. 190 mln zł) proces kontroli ma być znacznie sprawniejszy.
Reklama

Nowa strefa kontroli bezpieczeństwa obejmuje pięć nowych przejść oraz w pełni zautomatyzowany system kolejkowania z 17 elektronicznymi bramkami. Pasażerowie skanują przed wejściem do kolejki swoje karty pokładowe, a system automatycznie przydziela ich do odpowiedniego stanowiska.

Osobne stanowiska przeznaczono dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej, rodzin z dziećmi i osób podróżujących w klasach premium.


Przy samych stanowiskach kontroli wyznaczono po siedem "punktów załadunku". W tych miejscach pasażerowie szykują się do kontroli, np. wypakowując płyny i sprzęt elektroniczny do kuwet oraz zdejmując paski i marynarki. Dopiero gdy są gotowi, przechodzą do samej kontroli. Ponieważ stanowiska są obok siebie i nie blokują się, jeden pasażer, który szykuje się powoli do kontroli, nie wstrzymuje osób za nim - mogą one go po prostu wyprzedzić.

Przepustowość nowej strefy kontroli bezpieczeństwa to 5 tys. pasażerów na godzinę.

fot. Gatwick Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama