W Warszawie wylądował A330 Qatar Airways

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 lipca 2016 19:38
30 komentarzy
Dziś (1.07) Qatar Airways wprowadziły do obsługi trasy Warszawa - Doha szerokokadłubowy samolot airbus A330. Do tej pory trasę obsługiwał airbus A320.
Reklama

Wzrost popytu na podróże z i do Polski, w połączeniu z nieustannym dążeniem linii do rozwoju na polskim rynku, zaowocowały wprowadzeniem samolotu zdolnego pomieścić 260 pasażerów do obsługi codziennych rejsów pomiędzy Dohą a Warszawą.

Dzienna zdolność przewozowa samolotu Qatar Airways na rejsach warszawskich wzrośnie blisko dwukrotnie, z 132 miejsc na pokładzie A320 do 260 na nowym typie samolotu airbus A330. Oznacza to zwiększenie zdolności przewozowej o przeszło 95% w porównaniu do obecnie latającego na tej trasie Airbusa A320. W skali rocznej, wzrost ten przekłada się na dodatkowe 93,440 miejsc na rejsach z i do Warszawy.

- Linie Qatar Airways z przyjemnością wprowadzają samolot Airbus A330 do Warszawy, co pozwoli nie tylko na zwiększenie liczby miejsc na tej trasie, ale także stworzy nowy standard podróży dla naszych pasażerów lecących do Dohy i dalej – mówi Grisha Jenkov, Country Manager Eastern Europe - Centre Qatar Airways.


Fotele w klasie biznes na A330 można rozłożyć do 180 stopni, przekształcając je całkowicie do pozycji łóżka, co pozwala pasażerom na wygodny sen a liniom na osiągnięcie większej spójności standardów całej szerokokadłubowej floty długodystansowej. Siedzenia wyposażono w sześciostopniowo profilowane zagłówki, czterostopniowo regulowane podpórki lędźwiowe, szereg osobistych schowków oraz specjalne przegrody zapewniające prywatność, a wszystko to w świeżym i nowoczesnym stylu. W klasie biznes znajdziemy także dotykowe monitory o przekątnej 15,4 cala oraz piloty sterujące systemem rozrywki, działające w trybie dwuekranowym. Fotele wyposażono również w gniazdo zasilania do laptopa, porty USB i możliwość podłączenia urządzeń mobilnych.


Codzienne loty z Warszawy do Dohy zapewniają podróżnym wygodne możliwości przesiadki oraz dotarcia do najpopularniejszych lokalizacji turystycznych i biznesowych z rozwijającej się siatki połączeń Qatar Airways. Nowoczesne lotnisko Hamad International Airport oferuje pasażerom płynne transfery trwające około godziny czasu.

foto: Qatar Airways


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wroord 2016-07-06 17:59   
wroord - Profil wroord
Coby nie mowic to zawsze jest to kolejny szerokokadlubowy samolot w WAW.
gość_81240 2016-07-03 19:15   
gość_81240 - Profil gość_81240
Turkish Airlines zainwestował duzo w reklamę stadionowa na Euro 2016. Pragną profitów z lotów do Azji z przesiadką w Istambule. Zamach odbierze im wielu klientów na rzecz np. Emirates czy Qatar. Kto chce się przesiadac na lotnisku gdzie idą bomby w górę ?
Affinitor 2016-07-03 18:30   
Affinitor - Profil Affinitor
lysypiotr: faktem jest, ze ludzie reagują emocjonalnie, wiec może sie to odbić na Turkishu, choć jak sie popatrzy na chłodno to zamachy w IST miały miejsce w strefie ogólnodostępnej, do której lecąc tranzytem nie trafiasz...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama