Brexit opóźni decyzję o nowym pasie w Londynie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
30 czerwca 2016 14:56

Brytyjski sekretarz transportu Patrick McLoughlin zapowiedział, że decyzja o budowie nowego pasa startowego na lotnisku w Heathrow nie zapadnie przed październikiem. 

Reklama

Opóźnienie jest związane z przegłosowanym w referendum w ubiegłym tygodniu wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Po ogłoszeniu decyzji brytyjskich wyborców swoją dymisję zapowiedział premier David Cameron. Jego następca zostanie wybrany w październiku. McLoughlin podkreślił, że tak ważną decyzję będzie podejmował już nowy rząd.

Londyn pilnie potrzebuje nowego pasa startowego na Heathrow lub Gatwick – obydwa te lotniska działają obecnie niemal na poziomie maksymalnej przepustowości. Po długich analizach obecnie preferowana jest rozbudowa pierwszego z tych lotnisk.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może nieco ułatwić rozbudowę lotniskowej infrastruktury. Londyn może złagodzić normy środowiskowe. Z drugiej strony największym problemem nie są brukselskie standardy, a protesty mieszkańców przedmieść Londynu. Szczególnie w przypadku rozbudowy Heathrow zostaną oni narażeni na dodatkowy hałas, który już teraz jest na bardzo wysokim poziomie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama