×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot: 9 proc. w górę w maju


Rosyjski koncern Aerofłot przewiózł w maju 3,55 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 8,8 proc. wobec tego samego miesiąca rok temu. Koncern notuje podobną dynamikę na trasach krajowych i zagranicznych.


Wewnątrz Rosji koncern Aerofłot przewiózł łącznie 2,09 mln pasażerów (wzrost o 8,5 proc.), z czego na same linie Aerofłot przypadło 1,22 mln (wzrost aż o 20,3 proc.). Reszta przypadła głównie na niskokosztową linię Pobieda. 

Z kolei na trasach międzynarodowych podróżowało w maju 1,46 mln pasażerów (wzrost o 9,2 proc.), w tym 1,17 mln na pokładzie samolotów głównej linii koncernu. 

Średnie wypełnienie samolotów koncernu wyniosło 78,2 proc. (wzrost o 2,5 pkt. proc.). Na trasach krajowych zajętych było średnio 80,7 proc. miejsc (wzrost o 5,4 pkt. proc.), a na międzynarodowych - 76,4 proc. (0,4 pkt. proc. więcej niż przed rokiem). Dla samej linii Aerofłot średnie wypełnienie wyniosło 78,4 proc. (wzrost o 1,8 pkt. proc.). 

Koncern przewiózł 14,8 tys. ton cargo, co stanowiło wzrost o 10,6 proc. 

Od początku roku grupa Aerofłot przewiozła 15,75 mln pasażerów, czyli o 11,5 proc. więcej niż przed rokiem.gość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie