×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eksplozje na lotnisku w Stambule


Dwie eksplozje na lotnisku w Stambule (Ataturk) - informuje agencja Reuters. Jest wielu zabitych i rannych.


Turecka telewizja CNN Turk relacjonuje także, że słychać było odgłosy strzałów. Minister spraw wewnętrznych Turcji potwierdził doniesienia, że miały miejsce dwie eksplozje i strzelanina. Był to zamach samobójczy - dwie osoby wysadziły się tuż przed terminalem pasażerskim przed kontrolą bezpieczeństwa (pierwsza kontrola bezpieczeństwa odbywa się przy wejściu do terminala). Według doniesień zginęło 36 osób, a wiele zostało rannych.

Oficjalnie potwierdzono, że w wyniku dwóch eksplozji kilkanaście osób doznało obrażeń. Rannych do szpitali zabrały ambulanse oraz taksówki. Samoloty obecnie nie lądują na lotnisku w Stambule i są przekierowane do Izmiru. Lotnisko jest zamknięte.Wczoraj USA wydało ostrzeżenie dla osób podróżujących do Turcji ze względu na zwiększone zagrożenie terrorystyczne.

Lotnisko w Stambule to największy port lotniczy w Turcji, główny hub linii lotniczych Turkish Airlines. W 2015 roku odprawił ponad 60 mln pasażerów.

gość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie