×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus Defence and Space zamówił symulator A330 MRTT


Airbus Defence and Space zamówił kompleksowy symulator samolotu A330 MRTT.


Airbus Defence and Space złożył zamówienie na opracowanie i dostarczenie kompleksowego symulatora (Full Flight Simulator – FFS) w celu wsparcia szkoleń załóg wielozadaniowego samolotu transportowo-tankującego A330 Multi Role Tanker Transport.

Umowa, podpisana z hiszpańską firmą Indra, obejmuje instalację symulatora FFS poziomu D w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym Airbus Defence and Space w Sewilli. Symulator ma posiadać certyfikat pozwalający na szkolenie pilotów na A330 MRTT z zerowym czasem nalotu na prawdziwych samolotach.

Oprócz nauki pilotażu nowy symulator FFS, który wejdzie do eksploatacji w drugim kwartale 2018 r., pozwoli na szkolenie pilotów w zakresie operacji tankowania paliwa w powietrzu za pomocą przewodu elastycznego oraz odbierania paliwa z innych tankowców.

Firma zdecydowała się zainwestować w nowy sprzęt, aby zapewnić dostępność efektywnego szkolenia spełniającego potrzeby gwałtownie rosnącej globalnej floty samolotów A330 MRTT. Dotychczas cztery państwa odebrały już 27 z 49 zamówionych A330 MRTT, a samoloty tego typu wybrało również kilka innych krajów.

Pozyskanie symulatora FFS oznacza, że Airbus Defence and Space będzie posiadać symulatory dla wszystkich swoich modeli samolotów transportowych – CN235, C295, A330 MRTT i A400M.


Fot. Robert Frola
gość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie