Internet w Lufthansie od jesieni

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
28 czerwca 2016 07:19
1 komentarz
Lufthansa rozpocznie w październiku br. instalację bezprzewodowego internetu w samolotach średniego i bliskiego zasięgu. Cała flota airbusów A320 powinna dysponować tą technologią do połowy 2018 r.
Reklama

Lufthansa Technik otrzymała od Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) uzupełniający certyfikat typu, który umożliwia rozpoczęcie instalacji systemów. To pierwsza w Europie firma utrzymania technicznego (MRO), która może przeprowadzić takie modyfikacje airbusów z rodziny A320.

W samolotach Lufthansy zostaną zainstalowane anteny Ka-band, umożliwiający połączenie z internetem za pośrednictwem satelitarnego systemu Inmarsat Global Xpress. Pierwszy samolot został już w niego wyposażony, teraz rozpoczną się testy funkcjonalne i stabilności. Prawdopodobnie w październiku z połączenia będą mogli skorzystać pasażerowie Lufthansy. W dalszej kolejności planowany jest montaż bezprzewodowego internetu w samolotach innych linii należących do Lufthansa Group.

Pasażerowie będą mogli korzystać z internetu wyłącznie za pośrednictwem własnych urządzeń. Połączenie prawdopodobnie będzie płatne w podstawowych klasach rezerwacyjnych. W pierwszej kolejności Lufthansa zapewni jedynie dostęp do internetu (o szybkości pozwalającej na streaming wideo), ale potem planuje także umożliwić rozmowy oraz wysyłanie SMS-ów.

Lufthansa była pierwszym przewoźnikiem na świecie, który udostępnił pasażerom dostęp do internetu na pokładzie. Miało to miejsce w 2003 r. na trasach dalekodystansowych. Usługa została skasowana w 2006 r. po likwidacji dostawcy systemu, Connexion. Od grudnia 2010 r. niemiecka linia znów zapewnia podróżnym na trasach dalekodystansowych dostęp do szerokopasmowego internetu. Od czerwca 2015 r. system FlyNet działa we wszystkich 107 samolotach szerokokadłubowych linii - to największa flota maszyn z dostępem do sieci na świecie.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_98be0 2016-06-28 08:57   
gość_98be0 - Profil gość_98be0
Lufthansa spóźniona wiele lat w stosunku np. do Norwegiana, który we wszystkich swoich samolotach od lat oferuje darmowy (!) internet.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama