Wakacyjny nalot Niemców na Polskę?

10 stycznia 2009 15:07
29 komentarzy
Reklama

Wiedeń i Monachium z Warszawy na pokładach niemieckich linii Air Berlin i NIKI już od początku lipca? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że niemieccy przewoźnicy, współpracujący ze sobą w ramach grupy Air Berlin, planują powrócić do Polski z dużo większym rozmachem, aniżeli ten, o którym pisaliśmy w październiku ub.r..

Nasi informatorzy z Air Berlin donoszą, że samolot na trasie Wiedeń – Warszawa – Wiedeń ma latać w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, a w dwa z tych dni maszyny Air Berlin mają na Okęciu pojawiać się nawet dwukrotnie. Trasa Monachium – Warszawa – Monachium ma być obsługiwana we wtorki i czwartki, możliwe że także dwa razy dziennie. Szczegóły nie są jeszcze znane, jednak osoby odpowiedzialne w niemieckim przewoźniku za plan pracy otrzymują już wyrazy zainteresowania od personelu pokładowego na obsługę w/w tras.

Air Berlin rozpatruje jeszcze powrót na trasę Berlin – Warszawa – Berlin, jednak dowiedzieliśmy się, że połączenie to jest w tej chwili na etapie analiz. Pewnym wydaje się jednak wejście niemieckiej linii na trasy z Berlina do Gdańska i Krakowa – jeszcze przed wakacjami.

Potwierdzałoby to nasze październikowe doniesienia przygotowane na podstawie informacji zdobytych na poznańskim Tour Salon od Eberharda Elie, rzecznika prasowego lotnisk berlińskich. – Do trzech połączeń do obsługiwanych z Berlina przez Jet Air i jednego PLL LOT do Warszawy dołączy wkrótce Gdańsk. Połączenie obsługiwane będzie przez naszego bazowego przewoźnika. Rozmowy w tej sprawie trwają – zdradził nam wtedy rzecznik.

Niemiecki przewoźnik był już obecny na polskim niebie. W 2004 roku obsługiwał loty z Warszawy do Wiednia, Berlina i Düsseldorfu. Ze względu na niski obłożenie, jak podawano w komunikatach prasowych, linia wycofała się z Polski w marcu 2005 roku. Portal pasazer.com cieszyłby się bardzo na powrót niemieckiego koncernu na polskie niebo, gdyż nie tylko powiększyłoby to siatkę dostępnych rejsów z Polski, ale także pozwoliłoby pasażerowi z Polski na korzystanie z szerokiej siatki połączeń niemieckiego przewoźnika poprzez tranzyty w jego bazach.

Obecnie Air Berlin oferuje bilety z Polski tylko z Warszawy na dalekie trasy do Namibii (Windhoek), RPA (Kapsztad), Tajlandii (Bangkok, Phuket) i USA (Miami) z przesiadką w Monachium, dowożąc swoich pasażerów do niemieckiej bazy na pokładach LOTu lub Lufthansy.

Marcin Jędrzejczak, Grzegorz Szot
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
aguirre 2009-01-13 10:16   
aguirre - Profil aguirre
cezary: AB miał nawet stoisko informacyjne na T1 z zatrudnionym pracownikiem. A reklamy AB m.in. na tym portalu ukazywały się jeszcze po 17.03.05, czyli ostatnim locie AB z WAW do DUS.
cezary 2009-01-13 00:05   
cezary - Profil cezary
Kiedyś Air Berlin szpanował swoim bannerem nad meeting point na Okeciu Terminal odlotowy 1. Chwalili sę że są jedyną linia lcc latajacą z T1 a nie z Etiudy.
marecki 2009-01-13 00:00   
marecki - Profil marecki
teraz już widze rozkład; wcześniej przeczytałem że 2 x dziennie codziennie:) - tak, to zdecydowanie dowóz na te dalsze loty - tyle, że jakoś nie rokuje to specjalnie powodzenia na tym kierunku w takim razie (zakładając, że w ogole dojdzie do jego otworzenia). LH też zapowiada nowe trasy/połączenia z pewnym wyprzedzeniem, choć nie specjalnie dużym.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama