×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Rzymie 5-proc. wzrost


Rzymskie lotniska Fiumicino i Ciampino obsłużyły w maju łącznie 4,28 mln pasażerów. To o 5,3 proc. więcej niż rok temu. Za wzrost odpowiadają głównie trasy krajowe.


W ramach Włoszech w ubiegłym miesiącu podróżowało 1,16 mln pasażerów, czyli aż o 11,1 proc. więcej niż rok temu. Z tras wewnątrz Unii Europejskiej skorzystało 2,18 mln osób (wzrost o 3,5 proc.), a z pozostałych - 930 tys. (wzrost o 1,8 proc.). 

Zdecydowaną większość ruchu obsłużyło lotnisko Fiumicino, z którego skorzystało 3,8 mln pasażerów (wzrost o 7,6 proc.). Na trasach krajowych z tego lotniska zanotowano wzrost aż o 18,8 proc. do poziomu 1,14 mln podróżnych. Tak duża dynamika jest skutkiem przede wszystkim rozwoju oferty krajowej Ryanaira, który od zeszłego roku dodał loty do Crotone i Trapani.

Lotnisko Ciampino obsłużyło 481 tys. podróżnych, co stanowiło spadek o 10,1 proc. Ryanair w porównaniu do zeszłego roku skasował dziewięć tras z tego lotniska (część została przeniesiona na Fiumicino). Niemal cały ruch na lotnisku Ciampino to trasy unijne - skorzystały z nich 453 tys. pasażerów.

Na lotniskach wykonanych zostało 32,6 tys. operacji lotniczych (wzrost o 2,8 proc.), odprawiono 15,4 tys. ton cargo (wzrost o 15,2 proc.). 

Od początku roku rzymskie lotniska odprawiły 17,64 mln pasażerów, czyli o 3,2 proc. więcej niż w tym samym okresie 2015 r. gość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie