×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe centrum Lufthansa Technik w Budapeszcie


Niemiecka firma specjalizująca się w utrzymaniu technicznym samolotów Lufthansa Technik uruchomi w Budapeszcie nowe centrum inżynieryjne. Będzie ono zajmowało się głównie utrzymaniem boeingów 737.


Obecnie Lufthansa Technik ma już w Budapeszcie bazę utrzymania technicznego samolotów. Firma działa w stolicy Węgier od 15 lat. 

W nowym centrum zatrudnienie znajdzie ok. 50 osób. Będą one zajmowały się pracami nad komponentami boeingów 737, w tym: pracami inżynieryjnymi nad systemami samolotów, rozwiązywaniem problemów, zarządzaniem programem utrzymania technicznego. Lufthansa przeniesie do Budapesztu także część zadań z innych centrów niezwiązanych konkretnie z modelem boeing 737 - dotyczy to m.in. monitorowania stanu silników, zbierania danych o przebiegu lotów i usług związanych z dostarczaniem dokumentacji technicznej.

Jak poinformowało w komunikacie prasowym lotnisko w Budapeszcie, o lokalizację centrum Lufthansa Technik walczyły jeszcze trzy inne europejskie lotniska. 


Pierwsza rekrutacja do nowego centrum ma ruszyć w lipcu. Samo centrum rozpocznie działalność przed końcem tego roku.

Wysiłki lotniska w celu pozyskania centrum Lufthansa Technik wspierały władze Węgier, gdyż jest to okazja na stworzenie miejsc pracy w bardzo zaawansowanej technologicznie branży. 

Budapest Airport postrzega uruchomienie nowego centrum inżynieryjnego jako kolejny krok w poszerzaniu naszej działalności biznesowej, która już teraz obejmuje loty pasażerskie i cargo, handel lotniskowy, zarządzanie nieruchomościami i logistyką, utrzymanie techniczne samolotów, a teraz też usługi inżynieryjne - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Jost Lammers, prezes Budapest Airport. 

fot. Budapest Airportgość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie