Nowe centrum Lufthansa Technik w Budapeszcie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 czerwca 2016 16:12
Niemiecka firma specjalizująca się w utrzymaniu technicznym samolotów Lufthansa Technik uruchomi w Budapeszcie nowe centrum inżynieryjne. Będzie ono zajmowało się głównie utrzymaniem boeingów 737.
Reklama

Obecnie Lufthansa Technik ma już w Budapeszcie bazę utrzymania technicznego samolotów. Firma działa w stolicy Węgier od 15 lat.

W nowym centrum zatrudnienie znajdzie ok. 50 osób. Będą one zajmowały się pracami nad komponentami boeingów 737, w tym: pracami inżynieryjnymi nad systemami samolotów, rozwiązywaniem problemów, zarządzaniem programem utrzymania technicznego. Lufthansa przeniesie do Budapesztu także część zadań z innych centrów niezwiązanych konkretnie z modelem boeing 737 - dotyczy to m.in. monitorowania stanu silników, zbierania danych o przebiegu lotów i usług związanych z dostarczaniem dokumentacji technicznej.

Jak poinformowało w komunikacie prasowym lotnisko w Budapeszcie, o lokalizację centrum Lufthansa Technik walczyły jeszcze trzy inne europejskie lotniska.


Pierwsza rekrutacja do nowego centrum ma ruszyć w lipcu. Samo centrum rozpocznie działalność przed końcem tego roku.

Wysiłki lotniska w celu pozyskania centrum Lufthansa Technik wspierały władze Węgier, gdyż jest to okazja na stworzenie miejsc pracy w bardzo zaawansowanej technologicznie branży.

- Budapest Airport postrzega uruchomienie nowego centrum inżynieryjnego jako kolejny krok w poszerzaniu naszej działalności biznesowej, która już teraz obejmuje loty pasażerskie i cargo, handel lotniskowy, zarządzanie nieruchomościami i logistyką, utrzymanie techniczne samolotów, a teraz też usługi inżynieryjne - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Jost Lammers, prezes Budapest Airport.

fot. Budapest Airport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama