×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrost o 10 proc. w Berlinie


Berlińskie lotniska odprawiły w maju 2,87 mln pasażerów, czyli o 9,9 proc. więcej niż przed rokiem. Wzrost w Schonefeld wyniósł 43 proc., podczas gdy większe Tegel zanotowało spadek liczby pasażerów o 2,4 proc.


Na głównym berlińskim lotnisku w maju odprawiono 1,86 mln pasażerów. Przewoźnicy wykonali 16,2 tys. operacji lotniczych, czyli o 1,4 proc. mniej niż przed rokiem. Ruch cargo wzrósł za to o 2,8 proc. do 2,8 tys. ton. 

Z kolei port lotniczy Schonefeld zanotował gigantyczny wzrost i po raz pierwszy w historii przekroczył poziom miliona pasażerów miesięcznie, odprawiając dokładnie 1,01 mln osób. Liczba operacji lotniczych wzrosła o 34,3 proc. do 8,6 tys. 

Tak duży wzrost ruchu na lotnisku Schonefeld wynika przede wszystkim z ekspansji przewoźników niskokosztowych - wynika z danych OAG Schedules Analyser. W maju br. w porównaniu do maja 2015 r. Ryanair oferował 12 kierunków więcej (w tym wykonywane 30 razy w tygodniu loty do Kolonii-Bonn i 14 razy w tygodniu do Rzymu-Ciampino), easyJet - cztery kierunki, Eurowings - dwa, a Wizz Air i Transavia po jednym.

Od początku roku berlińskie lotniska odprawiły 12,29 mln pasażerów, czyli o 11,2 proc. więcej niż rok temu. Z portu lotniczego Tegel skorzystało 7,98 mln pasażerów (spadek o 0,3 proc.), a z Schonefeld - 4,31 mln (wzrost o 41,2 proc.).gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie