×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejne strajki kontrolerów i pilotów


Włoscy kontrolerzy ruchu lotniczego zapowiedzieli strajk na 23 czerwca. Z kolei od 24 do 27 czerwca strajkować będą ponownie pracownicy Air France.


Włoscy kontrolerzy rozpoczną protest w następny czwartek (23.06) o godz. 10:00 czasu lokalnego i zakończą go o 18:00. Ich strajk będzie oznaczał konieczność odwołania tysięcy lotów. Stowarzyszenie przewoźników Airlines for Europe (A4E) wystosowało apel do Komisji Europejskiej i rządów, by jak najszybciej wprowadziły prawny zakaz strajków kontrolerów. 

Dzień później utrudnienia czekają pasażerów linii Air France. Trzy największe związki zawodowe w tej spółce zrzeszające pilotów wezwały do strajku. Domagają się podwyżek płac i zmiany warunków wynagrodzenia. Protest potrwa trzy dni i może doprowadzić do odwołania setek lotów przewoźnika. Poprzedni czterodniowy strajk pilotów Air France skutkował odwołanie ok. 20 proc. zaplanowanych lotów, co kosztowało linię ponad 40 mln euro. 

#KOREKTA: Poprawiona data#gość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie