×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAŻP otrzyma prawie 25 mln zł z Bruskeli


Polska Agencja Żeglugi Powietrznej otrzyma 5,6 mln euro (34,8 mln zł) dofinansowania na wdrożenie unijnego projektu badawczego SESAR. Projekt został wybrany w ramach drugiej tury naboru w instrumencie "Łącząc Europę".


Cały projekt został wyceniony na niemal 6,6 mln euro. To oznacza, że Komisja Europejska zgodziła się na dofinansowanie na maksymalnym możliwym poziomie 85 proc. 

SESAR (Single European Sky ATM Research) to projekt badawczy powiązany z inicjatywą stworzenia Jednolitej Przestrzeni Powietrznej (SES) nad Europą. W jego ramach prowadzone są prace nad nowymi rozwiązaniami, które mogą w przyszłości usprawnić kontrolę ruchu lotniczego nad Europą, zwiększyć przepustowość przestrzeni powietrznej i podnieść poziom bezpieczeństwa. Badania prowadzą głównie agencje zarządzające przestrzenią powietrzną w poszczególnych krajach. 

Unijny instrument finansowy "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility) to nowy mechanizm wprowadzony w unijnym budżecie na lata 2014-2020. W jego ramach dofinansowywane są przede wszystkim projekty usprawniające transport między krajami. CEF różni się od innych funduszy tym, że o środki konkurują z sobą inicjatywy z różnych krajów - w innych mechanizmach kraje mają swój przydział i nie muszą o środki rywalizować z innymi państwami. 

W ramach drugiej tury naboru w programie CEF Transport (finansowane są też projekty energetyczne i telekomunikacyjne) Polska otrzymała łącznie 1,9 mld euro dofinansowania spośród całej puli 6,7 mld. Większość z tych środków trafi na inwestycje kolejowe. gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie