×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Latamy z Bydgoszczy do Rzymu


Wczoraj (16.06) odbył się inauguracyjny lot linii Mistral Air na trasie Rzym-Fiumicino - Bydgoszcz. To pierwsze polskie miasto w siatce połączeń przewoźnika.Rejsy wykonywane są dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i czwartki) zgodnie z następującym rozkładem:
  • MR110 Rzym-Fiumicino 11:55 – 14:25 Bydgoszcz,
  • M4111 Bydgoszcz 15:10 – 17:35 Rzym-Fiumicino.
Do obsługi trasy podstawiany jest boeing 737-300 zabierający na pokład 148 osób.

Po wylądowaniu maszynę przywitał tradycyjny salut wodny.

Z okazji pierwszego lotu na nowej trasie na pasażerów oczekujących, przylatujących i gości czekały liczne niespodzianki. W terminalu pojawili się rzymscy legioniści i dziewczyny ubrane w tradycyjne kujawskie stroje. Nie zabrało tortu, włoskich przysmaków i koncertu włoskich przebojów. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli złożyć podpisy na specjalnej tablicy, która wkrótce zawiśnie w terminalu.

Z Rzymu przylecieli m. in. włoscy dziennikarze, którzy w najbliższych dniach będą poznać region.

- To pierwsze regularne połączenie do Włoch w 100-letniej historii bydgoskiego lotniska. Liczymy, że będą z niego korzystali nie tylko turyści i pielgrzymi wybierający się do Wiecznego Miasta, ale także włoscy turyści, którzy zechcą odwiedzić nasz region. Połączenie będzie również atrakcyjne dla przedsiębiorców z kujawsko-pomorskiego, których łączą z włoskim rynkiem liczne relacje handlowe - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Jak skomentował to także prezes Mistral Air - Rosario Fava - który przybył także inauguracyjnym rejsem do Polski, linia pracuje nad zwiększeniem obecności w Bydgoszczy. 

- To drugie po Frankfurcie zagraniczne połączenie z naszego portu do tak atrakcyjnego miejsca, będącego jednocześnie ważnym punktem przesiadkowym. Chcielibyśmy, by trasa ta weszła na stałe do siatki połączeń - dodał Zbigniew Ostrowski, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

W chwili obecnej bilety można rezerwować tylko do końca sezonu letniego 2016 (tj. do 31 października br.).


fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
gość_386a2 - Profil
gość_386a2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie