×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ruch w Brukseli wraca do normy


Ruch na brukselskim lotnisku Zaventem powoli wraca do normy. W stosunku do maja 2015 r. liczba pasażerów nie spadała już tak drastycznie jak w poprzednich miesiącach. Miniony miesiąc zakończył się zatem na poziomie ponad 1,97 mln odprawionych osób (-8,4 proc.).


Zmniejszyła się głównie liczba pasażerów odlatujących (-12,8 proc.) oraz tranzytowych (-94,7 proc.) ze względu na przeniesienie operacji Jet Airways z Brukseli do Amsterdamu. Rośnie za to wskaźnik transferów (+18,4 proc.).

Zdecydowanie szybciej odbija ruch cargo. W ubiegłym miesiącu na lotnisku Zaventem odprawiono 38,8 tys. ton towarów (-4,3 proc.). Z czego ok. 11 tys. ton przewieźli przewoźnicy typu full freighter (-5,9 proc.), a blisko 17,5 tys. ton - integrator (+5,9 proc.). Ze względu na mniejszą liczbę lotów pasażerskich największy spadek zanotował segment belly cargo (10,4 tys. ton, -16,4 proc.).

Spadła także liczba operacji lotniczych (20,8 tys., - 2,5 proc.). Przy czym najbardziej zmniejszyła się liczba startów i lądowań samolotów pasażerskich (-3,5 proc.), podczas gdy wzrosła liczba operacji cargo (+10,5 proc.). 

Drugie lotnisko dla belgijskiej stolicy, obsługujące ruch niskokoszotwy - Brussels South Charleroi Airport - zarejestrowało prawie 650 tys. osób, czyli prawie bez zmian w stosunku do maja ubiegłego roku (+0,3 proc.).

W minionym miesiącu z drugiego na pierwsze miejsce przesunęły się destynacje włoskie jako najpopularniejsze kierunki wybierane przez pasażerów korzystających z portu w Charleroi (w stosunku do kwietnia 2016 r.). Dalej uplasowały się połączenia do Hiszpanii, Francji, Maroko i Polski.gość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie