Ruch w Brukseli wraca do normy

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 czerwca 2016 13:14
Ruch na brukselskim lotnisku Zaventem powoli wraca do normy. W stosunku do maja 2015 r. liczba pasażerów nie spadała już tak drastycznie jak w poprzednich miesiącach. Miniony miesiąc zakończył się zatem na poziomie ponad 1,97 mln odprawionych osób (-8,4 proc.).
Reklama

Zmniejszyła się głównie liczba pasażerów odlatujących (-12,8 proc.) oraz tranzytowych (-94,7 proc.) ze względu na przeniesienie operacji Jet Airways z Brukseli do Amsterdamu. Rośnie za to wskaźnik transferów (+18,4 proc.).

Zdecydowanie szybciej odbija ruch cargo. W ubiegłym miesiącu na lotnisku Zaventem odprawiono 38,8 tys. ton towarów (-4,3 proc.). Z czego ok. 11 tys. ton przewieźli przewoźnicy typu full freighter (-5,9 proc.), a blisko 17,5 tys. ton - integrator (+5,9 proc.). Ze względu na mniejszą liczbę lotów pasażerskich największy spadek zanotował segment belly cargo (10,4 tys. ton, -16,4 proc.).

Spadła także liczba operacji lotniczych (20,8 tys., - 2,5 proc.). Przy czym najbardziej zmniejszyła się liczba startów i lądowań samolotów pasażerskich (-3,5 proc.), podczas gdy wzrosła liczba operacji cargo (+10,5 proc.).

Drugie lotnisko dla belgijskiej stolicy, obsługujące ruch niskokoszotwy - Brussels South Charleroi Airport - zarejestrowało prawie 650 tys. osób, czyli prawie bez zmian w stosunku do maja ubiegłego roku (+0,3 proc.).

W minionym miesiącu z drugiego na pierwsze miejsce przesunęły się destynacje włoskie jako najpopularniejsze kierunki wybierane przez pasażerów korzystających z portu w Charleroi (w stosunku do kwietnia 2016 r.). Dalej uplasowały się połączenia do Hiszpanii, Francji, Maroko i Polski.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama