×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiedeń: W maju 1,6 proc. pasażerów więcej


Z wiedeńskiego lotniska skorzystało w maju 2,1 mln pasażerów. To o 1,6 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu ub. roku. W ramach całej grupy Flughafen Wien AG obsłużono 2,6 mln osób (+3,0 proc.).


Na stołecznym lotnisku Austrii najszybciej rozwijały się trasy na Bliski Wschód (+6,3 proc.). Dalej uplasowały się połączenia dalekowschodnie (+5,6 proc.) i do Europy Zachodniej (+2,7 proc.). W pozostałych segmentach ruchu rozpatrywanych z punktu widzenia geograficznego odnotowano spadki: Europa Wschodnia -3,7 proc., Ameryka Północna -3,8 proc., Afryka -26,7 proc.

O 5 proc. zmniejszyła się także liczba pasażerów przesiadających się w Wiedniu.

Na lotnisku Schwechat wykonano w minionym miesiącu ponad 20,6 tys. operacji lotniczych (+1,5 proc.) i obsłużono 24,8 tys. ton cargo (+10,5 proc.).

Na Malcie zarejestrowano z kolei 476,5 tys. pasażerów (+7,8 proc.). W porcie lotniczym Luqa wykonano 3,4 tys. startów i lądowań (+2,1 proc.) i odprawiono blisko 1,2 tys. ton frachtu lotniczego (+3,7 proc.).

Największy wzrost w ramach grupy zanotowano z kolei w słowackich Koszycach. Zagościło tam blisko 30 tys. pasażerów, czyli o 40,8 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. W omawianym okresie wykonano o 27,8 proc. operacji lotniczych więcej (910).gość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie