×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Patriotyczny boeing 777 KLM-u


Linia KLM zaprezentowała swój pierwszy i jedyny samolot prawie w całości pomalowany na pomarańczowo. Ten soczyście pomarańczowy boeing 777-300 nawiązuje do holenderskich korzeni KLM i dumnie podkreśla narodowy kolor Holandii.


Wprowadzenie szczególnego samolotu to odpowiedź na wpis w mediach społecznościowych, który pojawił się podczas ubiegłorocznego holenderskiego Dnia Króla. Wówczas to KLM zaprezentował wizerunek pomarańczowego samolotu wraz z pytaniem: „Czy powinniśmy mieć pomarańczowy samolot na przyszłe obchody King’s Day?#OrangeExperience”? Post zyskał aż 30 tysięcy polubień i 2,5 tys. pozytywnych reakcji, co zainspirowało linię do wprowadzenia jedynego obecnie pomarańczowego samolotu we flocie KLM.


KLM włączy pomarańczowego boeinga 777 do rutynowych rejsów w ramach swojej siatki połączeń, a także, gdy tylko będzie to możliwe, podczas światowych imprez, które będą stanowiły okazję do promowania Holandii. Samolot zadebiutuje już latem tego roku i będzie kursował na trasie Rio de Janeiro-Amsterdam podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich. 22 sierpnia br. KLM wykorzysta pomarańczowego boeinga do przetransportowania holenderskich sportowców wracających z igrzysk.

Prace związane z malowaniem boeinga 777 w ciągu czterech dni wykonał zespół złożony z 35 osób. Aby pokryć charakterystyczny niebieski kolor na samolocie KLM, wykorzystano 335 litrów farby. Dzięki zastosowaniu wielu cienkich warstw zużyto mniejszą ilość barwnika. Taki sposób malowania jest bardziej ekologiczny, a wolną od chromianów farbę można łatwo zmyć. Barwy flagi Królestwa Niderlandów zostały wyeksponowane w połączeniu koloru niebieskiego i pomarańczowego, wieńcząc holenderski wizerunek samolotu.


Pomarańczowy to oficjalny kolor holenderskiej rodziny królewskiej, wywodzącej się z dynastii Orańskiej-Nassau, której nazwa pochodzi od dawnej posiadłości - księstwa Orange. 


Nowa wersja maszyny KLM boeing 777-300 zyskała zupełnie odnowione wnętrze, z całkowicie rozkładanymi fotelami w World Business Class i więcej miejsca na nogi w klasie ekonomicznej, co zapewnia pasażerom większy komfort. Nowy wymiar ma również system rozrywki, który został całkowicie odnowiony i dostosowany do wnętrza kabiny. Do końca tego roku KLM będzie oferował zmodernizowane wnętrza już w ponad 80 proc. samolotach realizujących loty na trasach międzykontynentalnych.

fot. KLMgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie