Patriotyczny boeing 777 KLM-u

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 czerwca 2016 10:26
7 komentarzy
Linia KLM zaprezentowała swój pierwszy i jedyny samolot prawie w całości pomalowany na pomarańczowo. Ten soczyście pomarańczowy boeing 777-300 nawiązuje do holenderskich korzeni KLM i dumnie podkreśla narodowy kolor Holandii.
Reklama

Wprowadzenie szczególnego samolotu to odpowiedź na wpis w mediach społecznościowych, który pojawił się podczas ubiegłorocznego holenderskiego Dnia Króla. Wówczas to KLM zaprezentował wizerunek pomarańczowego samolotu wraz z pytaniem: „Czy powinniśmy mieć pomarańczowy samolot na przyszłe obchody King’s Day?#OrangeExperience”? Post zyskał aż 30 tysięcy polubień i 2,5 tys. pozytywnych reakcji, co zainspirowało linię do wprowadzenia jedynego obecnie pomarańczowego samolotu we flocie KLM.


KLM włączy pomarańczowego boeinga 777 do rutynowych rejsów w ramach swojej siatki połączeń, a także, gdy tylko będzie to możliwe, podczas światowych imprez, które będą stanowiły okazję do promowania Holandii. Samolot zadebiutuje już latem tego roku i będzie kursował na trasie Rio de Janeiro-Amsterdam podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich. 22 sierpnia br. KLM wykorzysta pomarańczowego boeinga do przetransportowania holenderskich sportowców wracających z igrzysk.

Prace związane z malowaniem boeinga 777 w ciągu czterech dni wykonał zespół złożony z 35 osób. Aby pokryć charakterystyczny niebieski kolor na samolocie KLM, wykorzystano 335 litrów farby. Dzięki zastosowaniu wielu cienkich warstw zużyto mniejszą ilość barwnika. Taki sposób malowania jest bardziej ekologiczny, a wolną od chromianów farbę można łatwo zmyć. Barwy flagi Królestwa Niderlandów zostały wyeksponowane w połączeniu koloru niebieskiego i pomarańczowego, wieńcząc holenderski wizerunek samolotu.


Pomarańczowy to oficjalny kolor holenderskiej rodziny królewskiej, wywodzącej się z dynastii Orańskiej-Nassau, której nazwa pochodzi od dawnej posiadłości - księstwa Orange.


Nowa wersja maszyny KLM boeing 777-300 zyskała zupełnie odnowione wnętrze, z całkowicie rozkładanymi fotelami w World Business Class i więcej miejsca na nogi w klasie ekonomicznej, co zapewnia pasażerom większy komfort. Nowy wymiar ma również system rozrywki, który został całkowicie odnowiony i dostosowany do wnętrza kabiny. Do końca tego roku KLM będzie oferował zmodernizowane wnętrza już w ponad 80 proc. samolotach realizujących loty na trasach międzykontynentalnych.

fot. KLM
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fa213 2016-10-25 14:19   
gość_fa213 - Profil gość_fa213
Kiedyś było "nie komentujemy starszych niż 3 miesiące" - w ogóle nie wiedziałem, że to zostało zniesione, myślałem, że dalej jest. Ale po co to ograniczenie? W najgorszym razie nikt nie przeczyta tego nowego komentarza, bo mało kto zagląda do staroci.
gość_89b60 2016-10-25 10:44   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
Droga Redakcjo! Mam propozycję blokowania możliwości komentowania "staroci". Podejrzewam, że duża część czytających i piszących przychyli się do mojej prośby. Z góry dziękuję
gość_f4d4b 2016-10-25 10:28   
gość_f4d4b - Profil gość_f4d4b
a muzułmanie nie protestują
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama