×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Udany rok w Luxair Group


Luxair Group podsumowały rok 2015. Udało się wypracować lepszy o 38,5 proc. zysk operacyjny (1,8 mln euro w stosunku do 1,3 mln euro w 2014 roku). Obroty wyniosły ponad 5 mld euro.


- Jestem przekonany, że zdolność naszej grupy do adaptacji w szybko zmieniających się realiach polityczno-gospodarczych pomoże utrzymać nam tempo wzrostu - komentuje Adrein Ney, prezes i dyrektor wykonawczy Luxair Group. 

Zapoczątkowany w 2012 roku program rozwojowy Luxair Luxemburg Airlines przynosi wyraźne korzyści. Linia notuje trzeci rok z rzędu wzrost liczby przewiezionych pasażerów (+11 proc., blisko 1,21 mln), mimo zamknięcia trasy Luksemburg - Frankfurt, która wykonywana była cztery razy dziennie.

Najszybciej rozwijały się połączenia do Dublina (urosło w ubiegłym roku o 56 proc.), Sztokholmu-Arlandy (+88 proc.) i Londynu-City (+12 proc.).

Strata operacyjna linii zmniejszyła się z 8,4 mln euro w 2014 roku do 3,6 mln euro w 2015 r.

Od stycznia do kwietnia br. przewoźnik zanotował 2-proc. wzrost liczby zarejestrowanych pasażerów. To pozwala szacować podobne wyniki na koniec okresu obejmującego 2016 rok.

Nieco gorzej radził sobie LuxairTours. To szczególnie efekt stagnacji na rynku czarterowym związany z terroryzmem w Turcji, Tunezji oraz Egipcie. Touroperatorzy zagęścili w związku z tym ofertę na innych popularnych trasach, co wpłynęło bezpośrednio na większą konkurencję na tym rynku. Dlatego liczba pasażerów korzystająca z usług LuxairTours wzrosła jedynie o 1 proc. (do 606 tys.). Zmniejszył się w związku z tym zysk operacyjny z 10,1 mln euro w 2014 roku do 3,9 mln euro w ubiegłym roku.

LuxairCARGO zanotowało z kolei wzrost ilości przewiezionego frachtu o 5 proc. (łącznie ok. 759 tys. ton). Wynik operacyjny wyniósł 2,7 mln euro (+58,8 proc.). Spółka zatrudniła także ok. 80 nowych pracowników.

Dzięki wzrostowi liczby odprawianych pasażerów na luksemburskim lotnisku, także LuxairServices notuje znaczne poprawy wskaźników. Firma obsłużyła w minionym roku 2,7 mln osób i 41,5 tys. operacji lotniczych (+3 proc.).gość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie