Air Canada Rouge wylądowała w Warszawie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 czerwca 2016 13:43
18 komentarzy
Air Canada Rouge uroczyście uruchomiło dzisiaj (15.06) nowe sezonowe połączenie non-stop z Warszawy do Toronto. Air Canada Rouge jest linią turystyczną Air Canada i będzie latać do Warszawy cztery razy tygodniowo z ze swojego hubu.
Reklama

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy dziś otworzyć to nowe połączenie z Warszawy do Toronto - powiedział Vijay Bathija, wiceprezes ds. handlowych, Air Canada Leisure Group. - Nasi polscy klienci mogą teraz podróżować z nami non-stop do Toronto. Jest to nowy rodzaj podróży wypoczynkowych z doskonałą obsługą klienta, w odprężającej atmosferze podczas lotu oraz szeregiem korzyści, jakie oferuje Air Canada, a wszystko to w konkurencyjnych cenach.

Wspólnie z przedstawicielami Air Canady przecięcia wstęgi inaugurującego rejsy z Warszawy dokonali Stephen de Boer, Ambasador Kanady w Polsce i Grzegorz Michorek, zastępca dyrektora Biura Handlowego: - Cieszę się, aby że widzę flagowego przewoźnika Kanady - Air Canada Rouge – uruchamiającego nowe połączenie pomiędzy Warszawą a Toronto, zbliżając jeszcze Polskę i Kanadę. Miałem przyjemność uczestniczyć w inauguracyjnym locie z Toronto i byłem zadowolony z poziomu usług oferowanych na pokładzie - powiedział Stephen de Boer, ambasador Kanady w Polsce.


Grzegorz Michorek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina powiedział, że jest zadowolony, że może powitać Air Canada Rouge na lotnisku w Warszawie: - Cieszymy się z faktu, że nasza siatka połączeń powiększa się o nową, długodystansową, transatlantycką trasę. Pozyskanie nowego przewoźnika, a zwłaszcza takiego, jak Air Canada, który może zaoferować wiele ciekawych połączeń, zwiększa atrakcyjność Lotniska Chopina jako portu przesiadkowego.

Lot Warszawa-Toronto, AC1927, startuje z Warszawy cztery razy w tygodniu (niedziela, poniedziałek, środa i piątek) o 10:05 i ląduje w Toronto 13:55 czasu lokalnego tego samego dnia. Lot powrotny, AC1926, odlatuje z Toronto cztery razy w tygodniu (niedziela, wtorek, czwartek, sobota) o 17:10 i ląduje w Warszawie o 8:10 następnego dnia (cały czas lokalny).

Trasa będzie obsługiwana przez szerokokadłubowy samolot Boeing 767-300ER, który zabiera na pokład 282 pasażerów.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_56d9f 2016-06-22 21:08   
gość_56d9f - Profil gość_56d9f
Użytkownikowi Affinitor wszystko trzeba tłumaczyć jak przysłowiowej krowie na granicy:
(Linia) Air Canada Rouge wylądowała w Warszawie.
gość_f095b 2016-06-22 21:04   
gość_f095b - Profil gość_f095b
Affinitor: Ariana wylądowała, Air Koryo wylądowało, Air Gabon wylądował. Air Canada wylądowała, a ponieważ "Rouge" to przydomek tej istniejącej linii, to też wylądowała. W przypadkach trudnych do oczywistego zakwalifikowania rodzajowo, takich jak Air France, wylądowało. Choć nie jest to ścisła reguła, jak często przy obcych nazwach lub nazwiskach.
Affinitor 2016-06-22 20:21   
Affinitor - Profil Affinitor
Tak sie zastanawiam, dlaczego Air Canada Rouge ma byc rodzaju żeńskiego? Dlatego, ze Kanada? Czy o Air Afgance tez autor napisałby, ze wyładowała? Np. Air France wyładowała w Krakowie, albo Air Koryo wyładowała w Opocznie... Hmmmm.... Ot, język polskawy...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama