×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wkrótce ogłosi rejsy do Seulu


Zapowiedziane już rok temu połączenie LOT-u do Seulu już wkrótce może trafić do sprzedaży - dowiedział się Pasazer.com. Rejsy ruszą jesienią. Będzie to zapewne jedyna nowa trasa długodystansowa w siatce LOT-u w tym roku.


W rozmowie z Pasazer.com prezes LOT-u Rafał Milczarski nie potwierdza na razie, że nowym kierunkiem będzie Seul. Jednak jak wynika z naszych źródeł, trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia trasy. LOT musi jeszcze uzyskać zgody ze strony koreańskiej związane z zatwierdzeniem taryf i będzie mógł wprowadzić połączenie do sprzedaży. Trwa też rekrutacja na stanowisko station managera w Seulu, czyli lokalnego przedstawiciela LOT-u odpowiedzialnego m.in. za kwestie operacyjne. 

- Kierunek wschodni był do tej pory zaniedbany przez LOT i rozwijany w bardzo erratyczny sposób. Połączenia były otwierane i zamykane według słusznych lub niesłusznych przesłanek. Chcemy, żeby ten rozwój był systematyczny - mówi Rafał Milczarski w wywiadzie dla Pasazer.com. - Jedna z tych tras ruszy jeszcze w tym roku i niebawem będziemy ją ogłaszać. Czekamy jeszcze jednak na ostatnie zgody regulacyjne

Połączenie do Seulu zapowiedział już rok temu były prezes Sebastian Mikosz. Miało ono ruszyć jesienią 2016 r. i wszystko wskazuje, że termin ten zostanie dotrzymany. 

Niemal pewne jest jednak to, że wbrew zapowiedziom w tym roku nie ruszy trasa do Bangkoku. Jak wynika z naszych źródeł, prawdopodobnie LOT w ogóle nie poleci do stolicy Tajlandii, a zamiast tego uruchomi w przyszłym roku połączenie do innego miasta na wschodzie. Niewykluczone, że będzie to jedna z chińskich metropolii. 

W tej chwili długodystansowa siatka LOT-u obejmuje rejsy z Warszawy do Nowego Jorku-JFK, Chicago, Toronto, Pekinu i Tokio-Narity. Do uruchomienia siódmego (po Seulu) połączenia przewoźnik będzie potrzebował kolejnych boeingów 787 Dreamliner. Siódmy i ósmy samolot tego typu ma pojawić się we flocie linii w 2017 r. gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie