Piąta edycja konkursu "Fly Your Ideas" Airbusa

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
09 czerwca 2016 11:53
Już po raz piąty Airbus organizuje konkurs "Pomysły z polotem" (Fly Your Ideas), aby zachęcić studentów z całego świata do opracowywania innowacji, które zmienią przyszłość lotnictwa.
Reklama

Airbus "Fly Your Ideas"to wyjątkowy międzynarodowy konkurs dla studentów, który ma na celu stworzenie silnych i trwałych więzów między Airbusem, a kolejnym pokoleniem innowatorów. Co dwa lata konkurs oferuje studentom z całego świata możliwość współpracy z Airbusem nad rzeczywistymi wyzwaniami, przed którym stoi branża lotnicza, i umożliwia zdobycie cennych umiejętności, które przydadzą się im w przyszłej karierze, takich jak praca zespołowa, zarządzanie projektami, a także umiejętności komunikacyjne.

Nowością w obecnej edycji jest to, że studenci mogą nadsyłać rozwiązania rzeczywistych problemów, które są albo innowacjami na "teraz", albo na "przyszłość". Gwarantuje to przekrój pomysłów, które mogą znaleźć zastosowanie już dziś, i takich, które reprezentują myślenie przyszłościowe. Do kluczowych wyzwań stawianych przed studentami należą:

  • Modele biznesowe. Co jeszcze można robić z samolotami oprócz transportu?
  • Operacje lotnicze. Jak wykorzystać duże zbiory danych (Big Data) do zwiększenia efektywności operacji lotniczych?
  • Wrażenia pasażerów. Jak nowe procesy lub układy kabiny mogą ułatwić wsiadanie i wysiadanie pasażerów z samolotu, jednocześnie zwiększając pojemność bagażową?
  • Inżynieria projektowa. Jak sztuczna inteligencja może pomóc w projektowaniu i (lub) produkcji samolotów?
  • Produkcja, Jak zoptymalizować produkcję, aby ograniczyć ilość odpadów i zapewnić zrównoważone zużycie zasobów?

- W konkursie "Pomysły z polotem 2017" Airbus, firma znana ze swojej innowacyjności, łączy siły z uniwersytetami ich najbardziej pomysłowymi studentami - powiedział Charles Champion, wiceprezes ds. inżynierii w firmie Airbus. – Cenimy i wspieramy ten rodzaj wzajemnie korzystnej współpracy, która pozwala studentom wykazać się kreatywnością w bogatym środowisku nauki i przygotować się do wejścia na bardzo konkurencyjny rynek pracy. Dla Airbusa jest to okazja do wspierania nowych idei twórczych i świeżych pomysłów.

Rejestracja do konkursu „Pomysły z polotem 2017” trwa na stronie www.airbus-fyi.com. Studenci muszą zarejestrować się jako zespół złożony z trzech do pięciu osób. Zachęca się, aby w skład zespołów wchodziły osoby o różnej narodowości, wykształceniu i specjalizacji - od inżynierii do marketingu, od nauki do wzornictwa. Zespoły muszą pracować pod kierunkiem akademickiego mentora z jednej z instytucji, w której uczą się studenci.

Eksperci Airbusa ocenią projekty i przekażą opinię wszystkim zespołom biorącym udział w rundzie 1. 50 zespołów wybranych do rundy 2. otrzyma znaczne wsparcie od mentorów Airbusa, którzy pomogą rozwinąć pomysł w szczegółowy projekt. Pięć zespołów zostanie zakwalifikowanych do rundy 3., w której studenci będą testować, prototypować lub wizualizować swoje rozwiązania. Wreszcie zespoły zaprezentują projekty przed jury podczas finału w maju 2017 r., w którym zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 euro, a zdobywcy drugiego miejsca - 15 000 euro.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama