×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Piąta edycja konkursu "Fly Your Ideas" Airbusa


Już po raz piąty Airbus organizuje konkurs "Pomysły z polotem" (Fly Your Ideas), aby zachęcić studentów z całego świata do opracowywania innowacji, które zmienią przyszłość lotnictwa.


Airbus "Fly Your Ideas"to wyjątkowy międzynarodowy konkurs dla studentów, który ma na celu stworzenie silnych i trwałych więzów między Airbusem, a kolejnym pokoleniem innowatorów. Co dwa lata konkurs oferuje studentom z całego świata możliwość współpracy z Airbusem nad rzeczywistymi wyzwaniami, przed którym stoi branża lotnicza,  i umożliwia zdobycie cennych umiejętności, które przydadzą się im w przyszłej karierze, takich jak praca zespołowa, zarządzanie projektami, a także umiejętności komunikacyjne.

Nowością w obecnej edycji jest to, że studenci mogą nadsyłać rozwiązania rzeczywistych problemów, które są albo innowacjami na "teraz", albo na "przyszłość". Gwarantuje to przekrój pomysłów, które mogą znaleźć zastosowanie już dziś, i takich, które reprezentują myślenie przyszłościowe. Do kluczowych wyzwań stawianych przed studentami należą:

  • Modele biznesowe. Co jeszcze można robić z samolotami oprócz transportu?
  • Operacje lotnicze. Jak wykorzystać duże zbiory danych (Big Data) do zwiększenia efektywności operacji lotniczych?
  • Wrażenia pasażerów. Jak nowe procesy lub układy kabiny mogą ułatwić wsiadanie i wysiadanie pasażerów z samolotu, jednocześnie zwiększając pojemność bagażową?
  • Inżynieria projektowa. Jak sztuczna inteligencja może pomóc w projektowaniu i (lub) produkcji samolotów?
  • Produkcja, Jak zoptymalizować produkcję, aby ograniczyć ilość odpadów i zapewnić zrównoważone zużycie zasobów?

W konkursie "Pomysły z polotem 2017" Airbus, firma znana ze swojej innowacyjności, łączy siły z uniwersytetami ich najbardziej pomysłowymi studentami - powiedział Charles Champion, wiceprezes ds. inżynierii w firmie Airbus. – Cenimy i wspieramy ten rodzaj wzajemnie korzystnej współpracy, która pozwala studentom wykazać się kreatywnością w bogatym środowisku nauki i przygotować się do wejścia na bardzo konkurencyjny rynek pracy. Dla Airbusa jest to okazja do wspierania nowych idei twórczych i świeżych pomysłów.

Rejestracja do konkursu „Pomysły z polotem 2017” trwa na stronie www.airbus-fyi.com. Studenci muszą zarejestrować się jako zespół złożony z trzech do pięciu osób. Zachęca się, aby w skład zespołów wchodziły osoby o różnej narodowości, wykształceniu i specjalizacji - od inżynierii do marketingu, od nauki do wzornictwa. Zespoły muszą pracować pod kierunkiem akademickiego mentora z jednej z instytucji, w której uczą się studenci. 

Eksperci Airbusa ocenią projekty i przekażą opinię wszystkim zespołom biorącym udział w rundzie 1. 50 zespołów wybranych do rundy 2. otrzyma znaczne wsparcie od mentorów Airbusa, którzy pomogą rozwinąć pomysł w szczegółowy projekt. Pięć zespołów zostanie zakwalifikowanych do rundy 3., w której studenci będą testować, prototypować lub wizualizować swoje rozwiązania. Wreszcie zespoły zaprezentują projekty przed jury podczas finału w maju 2017 r., w którym zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 euro, a zdobywcy drugiego miejsca - 15 000 euro.


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie