×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy rejsowy lot samolotu Ellinair z Polski


Firma Mouzenidis Travel uruchomiła 2 czerwca pierwsze rejsowe loty do Polski. Obsługuje je należący do tej samej grupy kapitałowej grecki przewoźnik Ellinair. W przyszłym sezonie możliwe są kolejne trasy.
2 czerwca na lotnisku w Katowicach wylądował pierwszy samolot Ellinair. Na miejscu czekała na niego grupa powitalna i tradycyjny salut wodny lotniskowej straży pożarnej.
Dla turystów odlatujących do Grecji Mouzenidis Travel przygotowało miłą niespodziankę. 

Na każdego czekały słodkie przekąski i napoje. Dla dzieci balony, a dla wszystkich pamiątkowa tablica, gdzie można było wpisać życzenia dla nowej linii na polskim niebie. Pasazer.com również życzył udanych wakacji wszystkim podróżującym tego dnia pierwszym rejsowym lotem Ellinair z Polski.

Najmłodsi mieli również okazję zobaczyć jak wygląda kokpit samolotu i chwilę porozmawiać z pilotami.

Zależy nam, aby linia lotnicza Ellinair na dobre zagościła na polskim niebie - mówi Artur Rezner, dyrektor sprzedaży w Mouzenidis Travel. - Chcemy wyróżnić się na polskim rynku nie tylko w pełni kompleksową usługą, ale również wysokim standardem świadczonym usług. Nasi klienci otrzymują na pokładzie bezpłatne, zimne i ciepłe napoje, a personel pokładowy dba aby podróż przebiegła w komfortowych warunkach.

Ponieważ linie lotnicze należą do naszego koncernu możemy w pełni kontrolować jakość wypoczynku naszych Klientów na każdym etapie podróży - dodaje Rezner.

W rozmowie z reporterem Pasazer.com Beniamin Vafidis , dyrektor marketingu Mouzenidis Travel, podkreślił, że uruchomienie regularnych lotów z Polski do Grecji to dla firmy ważny krok. Może ona bowiem zapewnić teraz opiekę nad pasażerem podczas całych jej lub jego wakacji.

Mało który touroperator może coś takiego zaoferować. Katowice i Warszawa to dwa największe porty lotnicze w Polsce - cieszymy się że możemy zaistnieć na obu. Wierzymy, że obecność na tych lotniskach zapewni nam szybki rozwój - mówi Vafidis. - W przyszłym sezonie wprowadzimy kolejne połączenia do kilku portów lotniczych w Grecji. Nie wykluczamy także działalność w zimę - mając głównie na celu turystykę przyjazdową z Grecji do Polski.

Przewoźnik posiada w swojej flocie 7 maszyn (boeingów 737-300 i -400, airbusów A319 i Avro RJ85), a z Polski (Warszawa i Katowice) oferuje przeloty do Salonik i na Kretę (Heraklion). Linia bazuje samoloty w Atenach, Salonikach i Heraklionie. Jak wynika z danych OAG Schedule Analyser, wyłącznego dostawcy danych dla Pasazer.com, główne trasy przewoźnika to Heraklion-Moskwa Wnukowo (sześć lotów tygodniowo), Saloniki-Moskwa Szeremetiewo (pięć) i Saloniki-Santoryn (cztery).

Fot. Jakub Bujnik, Dawid Jasiurkowski/Katowice Airportgość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie