Pierwszy rejsowy lot samolotu Ellinair z Polski

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
07 czerwca 2016 13:50
7 komentarzy

Firma Mouzenidis Travel uruchomiła 2 czerwca pierwsze rejsowe loty do Polski. Obsługuje je należący do tej samej grupy kapitałowej grecki przewoźnik Ellinair. W przyszłym sezonie możliwe są kolejne trasy.

Reklama

2 czerwca na lotnisku w Katowicach wylądował pierwszy samolot Ellinair. Na miejscu czekała na niego grupa powitalna i tradycyjny salut wodny lotniskowej straży pożarnej.
Dla turystów odlatujących do Grecji Mouzenidis Travel przygotowało miłą niespodziankę.

Na każdego czekały słodkie przekąski i napoje. Dla dzieci balony, a dla wszystkich pamiątkowa tablica, gdzie można było wpisać życzenia dla nowej linii na polskim niebie. Pasazer.com również życzył udanych wakacji wszystkim podróżującym tego dnia pierwszym rejsowym lotem Ellinair z Polski.

Najmłodsi mieli również okazję zobaczyć jak wygląda kokpit samolotu i chwilę porozmawiać z pilotami.

- Zależy nam, aby linia lotnicza Ellinair na dobre zagościła na polskim niebie - mówi Artur Rezner, dyrektor sprzedaży w Mouzenidis Travel. - Chcemy wyróżnić się na polskim rynku nie tylko w pełni kompleksową usługą, ale również wysokim standardem świadczonym usług. Nasi klienci otrzymują na pokładzie bezpłatne, zimne i ciepłe napoje, a personel pokładowy dba aby podróż przebiegła w komfortowych warunkach.

Ponieważ linie lotnicze należą do naszego koncernu możemy w pełni kontrolować jakość wypoczynku naszych Klientów na każdym etapie podróży - dodaje Rezner.

W rozmowie z reporterem Pasazer.com Beniamin Vafidis , dyrektor marketingu Mouzenidis Travel, podkreślił, że uruchomienie regularnych lotów z Polski do Grecji to dla firmy ważny krok. Może ona bowiem zapewnić teraz opiekę nad pasażerem podczas całych jej lub jego wakacji.

- Mało który touroperator może coś takiego zaoferować. Katowice i Warszawa to dwa największe porty lotnicze w Polsce - cieszymy się że możemy zaistnieć na obu. Wierzymy, że obecność na tych lotniskach zapewni nam szybki rozwój - mówi Vafidis. - W przyszłym sezonie wprowadzimy kolejne połączenia do kilku portów lotniczych w Grecji. Nie wykluczamy także działalność w zimę - mając głównie na celu turystykę przyjazdową z Grecji do Polski.

Przewoźnik posiada w swojej flocie 7 maszyn (boeingów 737-300 i -400, airbusów A319 i Avro RJ85), a z Polski (Warszawa i Katowice) oferuje przeloty do Salonik i na Kretę (Heraklion). Linia bazuje samoloty w Atenach, Salonikach i Heraklionie. Jak wynika z danych OAG Schedule Analyser, wyłącznego dostawcy danych dla Pasazer.com, główne trasy przewoźnika to Heraklion-Moskwa Wnukowo (sześć lotów tygodniowo), Saloniki-Moskwa Szeremetiewo (pięć) i Saloniki-Santoryn (cztery).

Fot. Jakub Bujnik, Dawid Jasiurkowski/Katowice Airport
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pawwoj 2016-06-08 12:57   
pawwoj - Profil pawwoj
Ruch turystyczny wylotowy to czartery i w tym segmencie dwa największe porty to WAW i KTW. Można być największym ogółem, w cargo, w reg, w charterach itd. - czy wy trochę nie wyolbrzymiacie tego zdania? I żeby nie było - tak, zdaje sobie sprawę, że KRK i GDN odprawiają więcej paxow w ciagu roku niż KTW:)
gość_63491 2016-06-07 22:30   
gość_63491 - Profil gość_63491
oj tam oj tam zwykłe przejęzyczenie :-P
gość_003e3 2016-06-07 21:48   
gość_003e3 - Profil gość_003e3
@pawwoj to albo mówimy dokładnie albo wogole. Poza tym nie definicji czegoś takiego jak ruch turystyczny wylotowy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama