×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Star Alliance inwestuje w samodzielną odprawę


Szefowie 28 linii lotniczych zrzeszonych w Star Alliance podjęli decyzję o zainwestowaniu w usprawnienie samodzielnej odprawy pasażerów, w tym również samodzielne drukowanie przywieszek bagażowych.


Szefowie przewoźników zrzeszonych w największym sojuszu lotniczym podczas spotkania w Zurychu, na którym obecny jest reporter Pasazer.com, podjęli decyzję o stworzeniu standardowych procedur check-in poza lotniskiem (czyli za pośrednictwem internetu lub telefonu) oraz samozielnej odprawy na lotnisku. Ujednolicone mają zostać też systemy bag drop, czyli szybkiego nadawania wcześniej odprawionego bagażu, samodzielnego drukowania przywieszek bagażowych przez pasażerów oraz potwierdzania dokumentów podróży. 

- Będziemy wymagać, by do końca 2017 r. wszyscy nasi pasażerowie mogli odprawić się samodzielnie w domu lub na lotnisku i sami wydrukować przywieszki bagażowe. To oczywiście nie oznacza rezygnacji z możliwości obsługi na lotnisku - powiedział podczas konferencji prasowej Mark Schwab, dyrektor wykonawczy Star Alliance. 


Zmiany obejmą wszystkie 1,3 tys. lotnisk, na które obecnie latają linie Star Alliance. 

Szefowie przewoźników zadecydowali też o inwestycji w stworzenie nowego systemu informatycznego przeznaczonego do obsługi bagażu. 

- Prezesi linii zatwierdzili wielomilionowe inwestycje na ten cel. Stworzenie takiego hubu IT pozwoli lepiej monitorować dziesiątki tysięcy informacji o bagażach - powiedział Schwab. 

Nowy system ma zacząć działać jeszcze w 2016 r. Star Alliance chce zbudować centralne oprogramowanie, do którego poszczególne linie będą mogły się w prosty sposób podłączyć. Ma ono zebrać w jednym miejscu informacje, które obecnie czasami są trudne do znalezienia - są rozsiane między różnymi systemami linii lotniczych i lotnisk. 

- Co prawda w Star Alliance zagubienie bagażu zdarza się wyjątkowo rzadko, biorąc pod uwagę, że przewozimy 1,7 mln pasażerów każdego dnia, ale gdy się zdarza, jest bardzo irytujące dla pasażerów. Dlatego nowoczesna technologia może być bardzo pomocna w zmniejszeniu liczby problemów oraz zapewnianiu agentom i pasażerom dokładnej informacji - dodał Schwab. 

Star Alliance szacuje, że nakłady na system zwrócą się w ciągu roku.

fot. Dominik Sipinskigość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie