×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM i Safran razem będą naprawiać silniki


Koncern Air France-KLM oraz firma Safran utworzą spółkę joint-venture, która będzie się zajmować naprawą silników. Porozumienie podpisano w obecności prezydenta Francji.


Po stronie AF-KLM partnerem w joint-venture będzie spółka Air France Industries KLM Engineering & Maintenance. Obejmie ona 49 proc. akcji. Większościowym udziałowcem (51 proc.) będzie Safran Aircraft Engines. 

Obydwie strony zainwestuje w powołanie nowej firmy łącznie ponad 20 mln euro. Ma ona rozpocząć działalność pod koniec 2017 r.

Nowo stworzona firma zajmie się głównie naprawami łopat sprężarek silników odrzutowych. Ma specjalizować się w modelach silników: CFM56 produkcji CFM International (montowane m.in. w airbusach A320 i boeingach 737), GE90 produkcji General Electric (boeingi 777) i GP7200 produkcji Engine Alliance (airbusy A380). 

Siedziba spółki znajdzie w parku biznesowym Sars et Rosiere w gminie La Porte du Hainaut na północy Francji. Zakład będzie miał powierzchnię 15 tys. m kw. Docelowo, po osiągnięciu pełni mocy przerobowych w 2020 r., w firmie będzie pracować od 200 do 250 osób. gość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie