×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


5 pytań do... Wojciecha Łaszkiewicza
Rozmowa z Wojciechem Łaszkiewiczem, wiceprezesem Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi

Pasazer.com: W roku 2007 lotnisko w Łodzi obsłużyło 312.365 pasażerów. Jaki wynik zanotuje Łódź za rok 2008?

Wojciech Łaszkiewicz: Myślę, że będzie to ok 360.000 lub 365.000 pasażerów. W związku z naszym rozwojem w 2009 roku chcemy przekroczyć magiczną liczbę 400.000, a jeśli kryzys nie przeszkodzi to może uda się osiągnąć 500.000.


Pasazer.com: Firma Lufthansa Consulting miała do końca listopada 2008 roku przedstawić plan rozwoju siatki połączeń dla Portu Lotniczego Łódź. Kiedy poznamy szczegóły? Czy są już jakieś informacje na temat wyników pracy Lufthansa Consulting?

Wojciech Łaszkiewicz: Wyniki mają być przedstawione przez Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy przy Urzędzie Miasta Łodzi. Lufthansa Consulting nie przygotowuje planu rozwoju Portu Lotniczego jako takiego. Urząd Miasta zlecił firmie opracowanie planu rozwoju siatki połączeń. Lotnisko w Łodzi jest pierwszym partnerem LC w Polsce, oczekujemy na wyniki ich pracy.

Pasazer.com: Niedawno słyszeliśmy o zapowiadanym nowym połączeniu z Łodzi do Rzymu z Centralwings. Kiedy to połączenie miałoby ruszyć i czy na pewno to ma być Centralwings, która to linia przecież wycofała się zupełnie z połączeń pasażerskich na rzecz połączeń czarterowych?

Wojciech Łaszkiewicz: Rozmowy na ten temat są w toku. Prezes Centralwings w niedługim czasie przyśle do Łodzi swojego analityka w celu przeanalizowania możliwości wprowadzenia takiego połączenia. Połączenie miałoby funkcjonować na zasadzie czarter-mix.

Pasazer.com: Kiedy możemy spodziewać się Wizz Air w Łodzi? Czy jest na to szansa po zamknięciu Terminalu Etiuda w Warszawie?

Wojciech Łaszkiewicz: Wizz Air otrzymał od Portu Lotniczego Łódź zaproszenie do korzystania z lotniska. Zaproponowałem dogodne połączenie kolejowo-autobusowe z Warszawy do Łodzi, proponując negocjacje z PKP. Działałoby to na zasadzie jednego biletu, tzn. bilet lotniczy byłby jednocześnie biletem PKP na połączenie Łódź - Warszawa. Jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi od Wizz Air. Mam nadzieję, że w styczniu otrzymamy już odpowiedź. Od 2003 roku zawsze martwiliśmy się, że Modlin lub Sochaczew odbiorą nam pasażerów. Jak na razie te plany są tylko na papierze. My ciągle się rozbudowujemy i stopniowo zwiększamy liczbę pasażerów.

Pasazer.com: W systemie rezerwacyjnym Ryanair połączenie z Łodzi do Liverpoolu widnieje tylko do końca marca br. Oznacza to, że Ryanair zrezygnuje z tego połączenia? Obłożenie na tym kierunku jest dobre. Powiedział pan, że samoloty z Łodzi na wyspy latają pełne…

Wojciech Łaszkiewicz: Wiemy o tym od kilku tygodni. Jestem umówiony z wicedyrektorem Ryanair na rozmowę w styczniu. Ja bardziej niepokoję się o Sztokholm, który jest w miarę świeżym połączeniem. Na tej linii wypełnienia nie są standardem Ryanair.

Rozmawiał (29.12.2008): Tomasz Wyszyński
Foto: Tomasz Wyszyński
[wywiad autoryzowany]

PS. Dowiedzieliśmy się, że Centralwings z pewnością znów pojawi się w Łodzi w 2009 roku w połączeniach czarterowych do Grecji. – Szef Rainbow Tours zapewniał nas, że będzie latał do Salonik z Centralwings – powiedział naszemu portalowi Miłosz Wika, rzecznik prasowy Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.

Zapytaliśmy także Teresę Białecką-Krawczyk, dyrektor Biura Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy w Łodzi, o rezultaty prac Lufthansa Consulting. – W połowie stycznia br. odbędzie się konferencja prasowa, na której Lufthansa Consulting przedstawi wyniki swojej dotychczasowej pracy. Na razie nie mogę nic więcej powiedzieć – poinformowała Białecka-Krawczyk.
gość_32dc7 - Profil
gość_32dc7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie