Nowe oprogramowanie do analiz OMEGA zbiera dane dotyczące połączeń, dzięki którym możliwa jest poprawa bezpieczeństwa oraz wydajności 

" />

ILA 2016: Lufthansa otrzymała nagrodę innowacyjności

3 czerwca 2016 18:06
1 komentarz

Lufthansa otrzymała nagrodę innowacyjności przyznawaną przez Niemiecki Przemysł Lotniczy. Nowe oprogramowanie do analiz OMEGA zbiera dane dotyczące połączeń, dzięki którym możliwa jest poprawa bezpieczeństwa oraz wydajności 

Reklama

Podczas otwarcia Międzynarodowej Wystawy Przemysłu Lotniczego (ILA) w Berlinie, które odbyło się 31 maja, Lufthansa otrzymała nagrodę innowacyjności przyznawaną przez Niemiecki Przemysł Lotniczy w kategorii ograniczania emisji gazów. Nagroda innowacyjności pod patronatem niemieckiego Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energetyki (BMWi) jest przyznawana firmom, start-upom i osobom indywidualnym, które wprowadzają innowacje w lotnictwie cywilnym.

Uznanie zdobyło nowe oprogramowanie do analiz OMEGA, rozwijane wspólnie z firmą technologiczną Aviaso. Nazwa podchodzi od skrótu ‘Ops Monitor and Efficiency Gap Analyzer’. Program zbiera dane podczas operacji lotniczych i wykorzystuje je w celu poprawienia efektywność kolejnych rejsów. Wśród analizowanych informacji znajdują się między innymi warunki pogodowe, wydajność rejsu i nawigacja. Po około trzech latach fazy projektowej, program został z sukcesem wprowadzony do regularnego użytku pod koniec 2015 roku.

Nowe oprogramowanie dostarcza ważnych danych dzięki porównaniu planowanych, aktualnych i optymalnych wartości podczas różnych faz podróży, co pozwala zredukować emisję spalin i dwutlenku węgla.

- Dzięki projektowi OMEGA uczyniliśmy ogromny krok naprzód. Obecnie możemy korzystać z doświadczenia zebranego podczas tysięcy rejsów odbywających się każdego dnia na całym świecie. Dzięki temu możemy zoptymalizować planowanie połączeń, a zatem zaoszczędzić kilka tysięcy ton paliwa rocznie. Jest to znaczący wkład w poprawę zachowania równowagi ekologicznej - powiedział dr Joachim Schneider, wiceprezes ds. standardów operacji lotniczych i projektów w Lufthansie.

Piloci mogą również korzystać z prowadzonych analiz w celu optymalnego przygotowania podczas rejsu oraz do miejsca przylotu, a także używać ich do wykrywania możliwych zakłóceń na wczesnym etapie.

W 2008 r. Lufthansa Group opublikowała swój program dotyczący strategii środowiskowej. Od tego czasu Grupa poprawiła efektywność paliwową floty pasażerskiej o 11,5-proc. do 3,84 litrów na jednego pasażera na 100 kilometrów w 2015 r.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

greg0303 2016-06-08 15:00   
greg0303 - Profil greg0303
Prezes Lufthansy, Carsten Spohr, stwierdził ostatnio, że niemiecki przewoźnik nie jest już zainteresowany kupnem udziałów w linii SAS, ale będzie nadal współpracował ze skandynawskimi liniami i zapowiada dalsze zacieśnienie tej współpracy.

Lufthansa być może stanie się 100-procentowym udziałowcem linii Brussels Airlines. Jesienią tego roku ma zostać podpisana nowa umowa o współpracy z Air China.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy