×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwa nowe samoloty Enter Aira


Do floty linii Enter Air dołączyły dwa kolejne samoloty boeing 737-800. Tym samym flota przewoźnika zwiększyła się do 19 maszyn.Nowe samoloty pozwolą na wzrost liczby wykonywanych połączeń, co odpowiada na zwiększone zapotrzebowanie ze strony krajowych i zagranicznych biur podróży.

- Zgodnie z zapowiedziami do naszej floty dołączają dwa kolejne boeingi 737-800. Samoloty pozwolą na zwiększenie liczby wykonywanych fotelokilometrów co będzie miało pozytywny wpływ na wyniki mówi Grzegorz Polaniecki, dyrektor generalny i członek zarządu Enter Air.

Samoloty, które otrzymały oznaczenia SP-ENO i SP-ENP będą wykorzystywane na zasadzie leasingu operacyjnego. Linia podpisała umowy na korzystnych warunkach finansowych na sześć lat. Maszyny dysponują 189 miejscami w klasie ekonomicznej i zasięgiem z pełnym obciążeniem ponad 5 000 km.

Samoloty mają bardzo komfortowo wyposażone wnętrze, z oświetleniem i wystrojem typu "Sky Interior” oferowanym przez Boeinga w nowych samolotach. Wyposażone są w silniki CFM56-7B26.

Wcześniej samoloty były wykorzystywane przez kanadyjskie linie Canjet. Samoloty zostały przebazowane z Montrealu do Warszawy wykonując ośmiogodzinny lot bez międzylądowania na trasie nad Atlantykiem liczącej 6 500 km.

- Nowe maszyny mają taką samą konfigurację jak dotychczas wykorzystywane 737-800, co pozwoli na utrzymanie niskich kosztów i jednocześnie umożliwi wykonywanie połączeń na popularne wśród polskich turystów Wyspy Kanaryjskie - mówi Mariusz Olechno, członek zarządu Enter Air, który przeprowadził transakcję pozyskania i sprowadzenia samolotów. - Samoloty są w bardzo dobrym stanie technicznym, świeżo po dużych przeglądach. Jestem przekonany, że będą się dobrze sprawowały w trakcie eksploatacji. Niezwłocznie po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń samoloty zaczną latać z turystami.

Flota Enter Air liczy obecnie 19 maszyn: 11 boeingów 737-800 i 8 boeingów 737-400.

Niezależnie od samolotów w leasingu operacyjnym Enter Air planuje nabyć sześć nowych samolotów, w tym dwa boeingi 737-800 oraz cztery boeingi 737-8 MAX. Dotychczas podpisano umowy na zakup czterech maszyn, których termin przyjęcia do użytkowania zaplanowany jest odpowiednio na IV kw. 2017 r., II kw. 2018 r., IV kw. 2020 r. oraz II kw. 2021 r. Przedpłaty na zakup nowych samolotów są finansowane z środków pozyskanych z publicznej emisji akcji przeprowadzonej w 2015 r. Aktualnie uzgadniana jest z Boeingiem konfiguracja nowych samolotów.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_adf7c - Profil
gość_adf7c
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie