Ponad 90 proc. Polaków wyjeżdżających do Londynu wybiera podróż samolotem. Blisko trzy czwarte z nich ląduje na lotnisku Stansted, które znajduje się 60 km na północ od centrum Londynu. " />

Do Londynu z lotniska Stansted

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 czerwca 2016 16:46
14 komentarzy
Ponad 90 proc. Polaków wyjeżdżających do Londynu wybiera podróż samolotem. Blisko trzy czwarte z nich ląduje na lotnisku Stansted, które znajduje się 60 km na północ od centrum Londynu. 
Reklama

Żaden inny port lotniczy na świecie nie obsługuje więcej lotów do europejskich miast - w tym aż do 11 w Polsce. Z lotniska do centrum Londynu można dostać się różnymi środkami transportu, lecz która opcja jest najlepsza? Można skorzystać z usług firmy taksówkarskiej. Jednak podróż jest długa, a przy tym bardzo kosztowna. Kolejną opcją transportu są autobusy lotniskowe, w przypadku których koszt podróży jest niższy. Jej długość natomiast, jest uzależniona od warunków na drogach i może nieoczekiwanie się przeciągnąć, nawet do 90 minut i dłużej jeśli trafiłeś na korki w Londynie…

Jedynym środkiem komunikacji, który gwarantuje konkurencyjną cenę i najszybszy transport z lotniska do centrum Londynu są pociągi Stansted Express. Bilety, rezerwowane z wyprzedzeniem na StanstedExpress.com, kosztują tylko 8 funtów za osobę w jedną stronę. Dzieci młodsze, poniżej 5 roku życia, pociągiem Stansted Express podróżują za darmo, a starsze, do lat 15, otrzymują 50 proc. zniżki. Dostępne są także atrakcyjne zniżki grupowe: zapłacisz o połowę mniej gdy podróżujesz razem z inną osobą. Stacja kolejowa jest oddalona o zaledwie dwie minuty spacerem od terminalu lotniska. Pociągi są przestronne, nowoczesne, wygodne i klimatyzowane.


Dzięki temu, że składy odjeżdżają co 15 minut pasażerowie nie muszą czekać na peronie. Ponadto, pociągi tego operatora potrzebują jedynie 47 minut aby przebyć dystans z lotniska na stację przy Liverpool Street - w samym sercu Londynu. Można również wysiąść nieco wcześniej: na stacji Tottenham Hale (ok. 36 minut ze Stansted) i przesiąść się do londyńskiego metra na linie Victoria. Jednak Stansted Express to nie tylko najszybszy środek transportu, ale także najbardziej komfortowy. W pociągu można się zrelaksować i odprężyć po męczącej podróży samolotem, a wózek z przekąskami podjeżdża wprost do foteli podróżujących. Można też skorzystać z darmowego WiFi w czasie podroży. Najlepiej oglądnij film aby przekonać się jak łatwo, wygodnie i szybko podróżuje się ze Stansted Express:Co równie istotne, pociągi STEX są szybsze i bardziej energooszczędne od samochodów i autokarów, co z kolei czyni je jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu publicznego. Ponadto, nie straszne im korki, prace drogowe ani remonty.


W podróży zdarzają się jednak różne niespodzianki. Co, jeśli podróżny nie zdąży na wybrany przez siebie pociąg? Na to Stansted Express również ma sposób. Zakup biletu gwarantuje pełną elastyczność wyboru. Pasażer może zdecydować się na dowolny pociąg w dniu, na który zarezerwował swój przejazd. Ponadto bilet powrotny ważny jest aż miesiąc. Dlatego też nie ma konieczności podawania daty ani godziny powrotu na etapie rezerwacji. Dzięki temu każdy ma dużo czasu na podjęcie decyzji.

Materiał sponsorowany.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama