×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Maciej Urbański nowym prezesem WAS


1 czerwca 2016 r. nowym prezesem zarządu Welcome Airport Services został Maciej Urbański. O stanowisko ubiegało się ponad 20 kandydatów po tym, jak Rada Nadzorcza odwołała poprzedni zarząd spółki.


Maciej Urbański jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, gdzie w 2001 r. uzyskał tytuł magistra stosunków międzynarodowych oraz w 2002 r. tytuł magistra finansów i bankowości. W 2003 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania lotnictwem na Akademii Obrony Narodowej, podczas których zdobył cenną wiedzę i umiejętności z teorii i praktyki zarządzania cywilnymi instytucjami i organizacjami lotniczymi. W 2005 r. uzyskał dyplom IATA z dziedziny zarządzania w lotnictwie cywilnym. Ponadto w 2008 r. uzyskał tytuł Master of Business Administration in Aviation (MBA) na Donau- Universität Krems w Austrii. Ukończył liczne szkolenia i kursy z zakresu lotnictwa cywilnego organizowane m.in. przez ICAO, IATA, ECAC. W 2007 r. na zaproszenie Departamentu Stanu USA brał udział w indywidualnym programie wymiany, International Visitor Leadership Program, prezentującym w aspekcie praktycznym rozwiązania z zakresu lotnictwa cywilnego stosowane na rynku amerykańskim. 


Karierę zawodową rozpoczynał w 2002 r. w Ministerstwie Infrastruktury w Departamencie Lotnictwa Cywilnego, następnie kontynuował pracę w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego (Departament Rynku Transportu Lotniczego). W 2006 r. został Dyrektorem Departamentu Ochrony i Ułatwień w ULC. W latach 2010 – 2016 pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. Bezpieczeństwa w Sygnity S.A. Maciej Urbański ma 38 lat, jest żonaty, ma czwórkę dzieci. Poza lotnictwem, pasjonuje się również historią średniowiecza, nowymi technologiami oraz sportem. Uprawia tenis ziemny oraz kitesurfing.gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie