Maciej Urbański nowym prezesem WAS

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 czerwca 2016 16:07
1 komentarz
1 czerwca 2016 r. nowym prezesem zarządu Welcome Airport Services został Maciej Urbański. O stanowisko ubiegało się ponad 20 kandydatów po tym, jak Rada Nadzorcza odwołała poprzedni zarząd spółki.
Reklama

Maciej Urbański jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, gdzie w 2001 r. uzyskał tytuł magistra stosunków międzynarodowych oraz w 2002 r. tytuł magistra finansów i bankowości. W 2003 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania lotnictwem na Akademii Obrony Narodowej, podczas których zdobył cenną wiedzę i umiejętności z teorii i praktyki zarządzania cywilnymi instytucjami i organizacjami lotniczymi. W 2005 r. uzyskał dyplom IATA z dziedziny zarządzania w lotnictwie cywilnym. Ponadto w 2008 r. uzyskał tytuł Master of Business Administration in Aviation (MBA) na Donau- Universität Krems w Austrii. Ukończył liczne szkolenia i kursy z zakresu lotnictwa cywilnego organizowane m.in. przez ICAO, IATA, ECAC. W 2007 r. na zaproszenie Departamentu Stanu USA brał udział w indywidualnym programie wymiany, International Visitor Leadership Program, prezentującym w aspekcie praktycznym rozwiązania z zakresu lotnictwa cywilnego stosowane na rynku amerykańskim.


Karierę zawodową rozpoczynał w 2002 r. w Ministerstwie Infrastruktury w Departamencie Lotnictwa Cywilnego, następnie kontynuował pracę w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego (Departament Rynku Transportu Lotniczego). W 2006 r. został Dyrektorem Departamentu Ochrony i Ułatwień w ULC. W latach 2010 – 2016 pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. Bezpieczeństwa w Sygnity S.A. Maciej Urbański ma 38 lat, jest żonaty, ma czwórkę dzieci. Poza lotnictwem, pasjonuje się również historią średniowiecza, nowymi technologiami oraz sportem. Uprawia tenis ziemny oraz kitesurfing.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_46df2 2016-06-01 20:24   
gość_46df2 - Profil gość_46df2
Nie rozumiem praktyki podawania prywatnych informacji o kims na takim stanowisku. To naturalne przytoczenie detali kariery zawodowej ale zycie prywatne to juz przesada i nadgorliwosc.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama