Delta Air Lines z nowym system od Airbusa

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
02 czerwca 2016 08:50
Delta Air Lines zostały pierwszym nabywcą stworzonego przez Airbusa cyfrowego rozwiązania Prognostyka i Zarządzanie Ryzykiem. Wczesne wykrywanie usterek poprawi dostępność samolotów we flocie Delty i ograniczy nieplanowaną konserwację.
Reklama

Kontynuując pomyślną współpracę rozpoczętą rok temu, linie lotnicze Delta Air Lines zostały pierwszym nabywcą stworzonego przez firmę Airbus rozwiązania Prognostyka i Zarządzanie Ryzykiem (Prognostics and Risk Management). Ta internetowa aplikacja jest częścią platformy rozwiązań „big data” znanej jako Inteligentniejsza Flota (Smarter Fleet) opracowanej przez firmę Airbus we współpracy z IBM.

Dzięki narzędziu "Prognostyka i Zarządzanie Ryzykiem" będziemy mogli wykorzystać szerokie doświadczenie biura projektowego Airbusa, aby otrzymać najskuteczniejszy sposób monitorowania stanu technicznego systemów w naszych samolotach. Ostrzeżenia prognostyczne pozwolą naszym zespołom inżynieryjnym i serwisowym na wczesne wykrywanie usterek komponentów i systemów w celu ograniczenia przerw w pracy. PRM pozwoli nam również szybciej przygotowywać nasze samoloty A330 do lotów, podniesie niezawodność i wydajność ich systemów, a także umożliwi zmianę zdarzeń konserwacyjnych z nieplanowanych na planowane. – powiedział Jim Jackson, kierownik ds. konserwacji prewencyjnej linii lotniczych Delta.

Uruchomienie cyfrowego rozwiązania „big data” Prognostyka i Zarządzanie Ryzykiem jest efektem doskonałej współpracy z linami lotniczymi Delta Air Lines i pełnego dopasowania do ich oczekiwań. Wczesne wykrywanie usterek, jakie oferuje nasze rozwiązanie, pozwoli liniom Delta na zwiększenie dostępności samolotów oraz ograniczenie zarówno kosztów operacyjnych, jak i nieplanowanej konserwacji – powiedział Didier Lux, dyrektor działu obsługi klientów w firmie Airbus.

Firma Airbus stawia na korzyści płynące z konserwacji prewencyjnej i zamierza rozszerzyć możliwości narzędzia Prognostyka i Zarządzanie Ryzykiem na floty złożone z samolotów rodzin A320, A380 i A350 przy jednoczesnym poszukiwaniu dodatkowych metod przewidywania usterek w oparciu o analizę „big data”.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama