Wrocław: Inauguracja lotów do Wenecji

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
02 czerwca 2016 08:00
3 komentarze
Samoloty z Wrocławia do Wenecji Treviso realizują połączenie dwa razy w tygodniu. Podróż do jednego z najciekawszych miast świata trwa tylko 1,5 godz. Najnowsze połączenie niskokosztowe z Wrocławia uruchomiły linie Ryanair.
Reklama

Wczoraj (1.06), z lekkim opóźnieniem, o godzinie 12:30 wystartował z wrocławskiego lotniska pierwszy samolot irlandzkiego przewoźnika o numerze rejestracyjnym EI-EGD do Wenecji.

Z Wrocławia do Wenecji Treviso polecieć możemy w środy oraz w niedziele (oba loty o godz. 12.10, lądowanie w Wenecji o godz. 13.40; powrót o godz. 14.05 z lądowaniem we Wrocławiu o godz. 15.35).

Terminy lotów ułożone są tak, że łatwo zaplanować zarówno krótszy, jak i dłuższy wyjazd. Kierunki południowe niezmiennie cieszą się ogromną popularnością podróżnych korzystających z wrocławskiego lotniska, a do odwiedzenia Wenecji nikogo nie trzeba zachęcać – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Wenecja, zwana „miastem na wodzie” to zabytki przyciągające miliony turystów z całego świata, jak Bazylika i pl. św. Marka, Pałac Dożów czy Most Rialto. Ogromne wrażenie robi ożywiony ruch łodzi i statków na Canal Grande, koniecznie trzeba przepłynąć gondolą pod tzw. Mostem Westchnień. Wenecję warto też zwiedzić z pokładu tramwajów wodnych (linia nr 1 płynie najciekawszą trasą).

To jedno z tych miast, w których warto się zgubić. Chodząc po wąskich uliczkach, mostach i mostkach można chłonąć jego niepowtarzalną atmosferę. Na każdym kroku odkrywa się coś niezwykłego, a wyjątkowo urokliwe są w Wenecji wieczory – dodaje Półtorzycka-Jon.

Blisko stąd również do kurortów północnego Adriatyku, nad przepiękne jezioro Garda, a także do innych atrakcyjnych turystycznie miast, jak Werona i Padwa.

Pasażerowie wrocławskiego lotniska mają teraz do wyboru cztery włoskie kierunki, poza Wenecją to: Rzym, Mediolan i Bolonia. W sezonie letnim 2016 biura podróży oferują również trzy połączenia czarterowe z Wrocławia do Włoch, w tym Palermo (Sycylia) oraz dwie nowości: Katania (Sycylia) oraz Lamezia Terme (Kalabria). W tym roku połączenia czarterowe do Włoch są dostępne od czerwca do września.

Fot. Port Lotniczy Wrocław


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_cefc3 2016-06-06 22:22   
gość_cefc3 - Profil gość_cefc3
super połączenie, każdy chce tam latac...miało być 3x jest 2x a i tak bilety za grosze,brawo Wrocław hehehe
gość_09361 2016-06-03 16:24   
gość_09361 - Profil gość_09361
I to tylko na 2 miesiące
wroord 2016-06-02 15:59   
wroord - Profil wroord
Treviso juz bylo pare lat temu, wiec jest to raczej reaktywacja a nie nowe polaczenie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama