×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Inauguracja lotów do Wenecji


Samoloty z Wrocławia do Wenecji Treviso realizują połączenie dwa razy w tygodniu. Podróż do jednego z najciekawszych miast świata trwa tylko 1,5 godz. Najnowsze połączenie niskokosztowe z Wrocławia uruchomiły linie Ryanair.


Wczoraj (1.06), z lekkim opóźnieniem, o godzinie 12:30 wystartował z wrocławskiego lotniska pierwszy samolot irlandzkiego przewoźnika o numerze rejestracyjnym EI-EGD do Wenecji.

Z Wrocławia do Wenecji Treviso polecieć możemy w środy oraz w niedziele (oba loty o godz. 12.10, lądowanie w Wenecji o godz. 13.40; powrót o godz. 14.05 z lądowaniem we Wrocławiu o godz. 15.35). 

– Terminy lotów ułożone są tak, że łatwo zaplanować zarówno krótszy, jak i dłuższy wyjazd. Kierunki południowe niezmiennie cieszą się ogromną popularnością podróżnych korzystających z wrocławskiego lotniska, a do odwiedzenia Wenecji nikogo nie trzeba zachęcać – mówi Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław.

Wenecja, zwana „miastem na wodzie” to zabytki przyciągające miliony turystów z całego świata, jak Bazylika i pl. św. Marka, Pałac Dożów czy Most Rialto. Ogromne wrażenie robi ożywiony ruch łodzi i statków na Canal Grande, koniecznie trzeba przepłynąć gondolą pod tzw. Mostem Westchnień. Wenecję warto też zwiedzić z pokładu tramwajów wodnych (linia nr 1 płynie najciekawszą trasą).

 – To jedno z tych miast, w których warto się zgubić. Chodząc po wąskich uliczkach, mostach i mostkach można chłonąć jego niepowtarzalną atmosferę. Na każdym kroku odkrywa się coś niezwykłego, a wyjątkowo urokliwe są w Wenecji wieczory – dodaje Półtorzycka-Jon. 

Blisko stąd również do kurortów północnego Adriatyku, nad przepiękne jezioro Garda, a także do innych atrakcyjnych turystycznie miast, jak Werona i Padwa.

Pasażerowie wrocławskiego lotniska mają teraz do wyboru cztery włoskie kierunki, poza Wenecją to: Rzym, Mediolan i Bolonia. W sezonie letnim 2016 biura podróży oferują również trzy połączenia czarterowe z Wrocławia do Włoch, w tym Palermo (Sycylia) oraz dwie nowości: Katania (Sycylia) oraz Lamezia Terme (Kalabria). W tym roku połączenia czarterowe do Włoch są dostępne od czerwca do września. 

Fot. Port Lotniczy Wrocław

gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie