×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poważne konsekwencje zamachów dla Brussels Airlines


Marcowe zamachy na lotnisku w Brukseli-Zaventem miały poważne konsekwencje w statystykach przewozowych Brussels Airlines. Tylko w okresie zamknięcia głównego hubu linii (od 24 marca do 3 kwietnia br.), samoloty linii wykonały 38 proc. zaplanowanych operacji (ponad 1 tys.).Liczba odprawionych pasażerów w marcu spadła po raz pierwszy od dwóch i pół roku. Do ataku terrorystycznego (w więc w pierwszych trzech tygodniach trzeciego miesiąca 2016 r.) ruch rósł o 9,8 proc. Potem (pomiędzy 22 a 31 marca 2016), udało się przewieźć 54 650 osób, w porównaniu do 197,5 tys. z analogicznego okresu minionego roku. Przypomnijmy, że po zamachu Brussels Airlines wznowiło loty 24 marca 2016 r. i przeniosły część operacji europejskich do regionalnych lotnisk w Antwerpii i Liege, a połączenia międzykontynentalne do Frankfurtu i Zurychu.

Łącznie jednak w tamtym miesiącu udało się zarejestrować 455,6 tys. osób (-19,1 proc.). Z tej liczby 386,7 tys. skorzystało z tras europejskich, 61,3 tys. - afrykańskich, a 8,5 tys. - z połączenia do Nowego Jorku. Średnie wypełnienie samolotów spadło o 0,5 pkt proc. do poziomu 68,6 proc.

Sytuacja wracała do normy powoli w kwietniu. Ze wszystkich rozkładowych operacji, zgodnie z planem udało się wykonać 85 proc. Z usług linii skorzystało 542,2 tys. pasażerów (-16,9 proc.) przy średniej zajętości foteli na poziomie 66,5 proc. (-7,4 pkt proc.). Ruch zmniejszył się najbardziej na połączeniach europejskich, podczas gdy na trasach do Afryki i Ameryki Północnej wzrósł o odpowiednio 2,6 proc. i 9,8 proc. Warto także dodać, że udało się zgodnie z planem zainaugurować rejsy z Brukseli do Toronto.

Spadki widoczne są także w statystykach cargo. W marcu przewieziono 21 proc. mniej frachtu, a w kwietniu przewozy spadły o 11,4 proc.

gość_a360b - Profil
gość_a360b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie