Norwegian zapowiada rozwój w Szkocji

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 maja 2016 17:13
1 komentarz

Linia Norwegian zapowiedziała dalszy rozwój siatki połączeń z Edynburga, w tym uruchomienie lotów transatlantyckich. Do tej pory norweska spółka obsłużyła w Szkocji już ponad milion pasażerów. 

Reklama

Rozwój siatki połączeń Norwegiana ze Szkocji zapowiedzieli na wspólnej konferencji prasowej Bjorn Kjos, prezes przewoźnika, Gordon Dewar, prezes lotniska w Edynburgu, oraz Stewart Wingate, prezes lotniska Londyn-Gatwick.

Obecność tego ostatniego wynika z tego, że Norwegian od dawna wspiera rozbudowę Gatwick. Kjos podkreśla, że rynek lotniczy rozwija się w kierunku coraz większej liczby połączeń dalekodystansowych z lotnisk, które dotychczas były drugorzędnymi hubami - takich jak Gatwick czy Edynburg. To według niego argument za zrównoważoną rozbudową większej liczby lotnisk w przeciwieństwie do postulowanego przez rząd w Londynie inwestowania tylko w Heathrow.

Norwegian jest obecny w Edynburgu od 2009 r. i do tej pory na trasach do Skandynawii i w rejon Morza Śródziemnego przewiózł ponad milion pasażerów, w tym ponad 200 tys. tylko w 2015 r. Siatka połączeń Norwegiana ze Szkocji obejmuje w tej chwili sześć tras.

Kjos zapowiada jednak, że liczba ta może niedługo wzrosnąć. Wśród rozważanych nowych tras są połączenia transatlantyckie, które mają być obsługiwane wąskokadłubowymi boeingami 737MAX.

- Norwegian może kontynuować swój rozwój jedynie dzięki rosnącej konkurencji między lotniskami. Dlatego uważamy, że rząd powinien inwestować w Gatwick -podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Bjorn Kjos, prezes Norwegiana.

- Sukces Norwegian Air International na lotniskach w Gatwick i Edynburgu ilustruje zmiany, które zachodzą na rynku lotniczym. Szkocja jest obecnie zależna od Londynu w dużo mniejszym stopniu niż w ubiegłych latach i to zrozumiałe, że Szkoci chcą latać z lokalnych lotnisk. My wspieramy taki model i popieramy odchodzenie od przestarzałego monopolu Heathrow na loty dalekodystansowe -dodał Stewart Wingate, prezes lotniska Londyn-Gatwick.

Ostatnie komentarze

greg0303 2016-06-01 21:16   
greg0303 - Profil greg0303
Linie Norwegian rozważają również uruchomienie rejsów krajowych w Wielkiej Brytanii.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama