Wirtualna podróż z Etihad

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
29 maja 2016 22:08
Linie lotnicze prześcigają się w tworzeniu wybijających się reklam. W wielkim stylu na parkiet po raz kolejny wkroczył Etihad, prezentując efekt trwającej współpracy z aktorką Nicole Kidman.
Reklama

Tym razem przewoźnik zaprezentował krótki film ukazujący lot z Nowego Jorku do Abu Zabi, w którym kamera zajrzała w oczy pasażerów począwszy od klasy ekonomicznej do podniebnego apartamentu The Residence.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że film można oglądać w 360 stopniach. Pełnie wrażeń doświadczą tylko widzowie korzystający z okularów wirtualnej rzeczywistości, jednak nawet obejrzenie filmu za pośrednictwem Youtube bez specjalnego oprzyrządowania pozwala docenić przedsięwzięcie.

Oprócz tego Etihad przygotował specjalną aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której można obejrzeć film poprzez tablet czy telefon. Jest to o wiele tańsza alternatywa dla okularów Oculusa.

- To było bardzo duże wyzwanie, ale takie, które zdecydowanie się opłaciło. Uczestniczenie w tak ekscytującym projekcie było wspaniałe - powiedziała cytowana przez The Gulf News, Nicole Kidman, ambasadorka marki Etihad.

W opinii twórców ostatni materiał stanowi kulminację całego projektu "Reimagine". Produkcja filmu trwała 6 miesięcy i miała miejsce w Abu Zabi. Zdjęcia w airbusie A380 trwały trzy dni. Przed nagrywaniem wnętrze samolotu zostało odpowiednio przygotowane. Niektóre schowki bagażowe, fotele czy inne elementy samolotu zostały tymczasowo zdemontowane, by umożliwić zamontowanie kamer Red Dragon.

Za reżyserię odpowiedzialni byli Anthony Atanasio oraz Valerie Martinez.

fot. EtihadReklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama