Balice bez nowego terminala na Światowe Dni Młodzieży

Jarosław Wiedzm - Profil Jarosław Wiedzm
26 maja 2016 10:14
9 komentarzy
Przegląd prasy:
Mimo wcześniejszych zapewnień nie uda się uruchomić nowego terminala pasażerskiego na lotnisku w Balicach przed Światowymi Dniami Młodzieży. Okazuje się, że remont starej części terminala, w którym obecnie odbywa się nadawanie bagaży, potrwa nieco dłużej - czytamy na rynekinfrastruktury.pl.
Reklama

Powyższy materiał pochodzi z "Rynek Infrastruktury", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-05-31 20:17   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Kelo - azjatyckie kierunki to ja widzę bardziej jako pr, ale loty za ocean już bardziej realnie. Na prtl.pl jest o lufthansie i sami przyznali że z pl latają tranzytowo właśnie za ocean a poza waw właśnie krk ma największą siatkę do sąsiadów.
Kelo 2016-05-31 20:06   
Kelo - Profil Kelo
Tam wymieniono nie tylko USA ale i Japonię i Chiny. W tym przypadku już liczy się tylko turystyka i kto się lepiej wypromuje wśród określonej grupy klientów. Chiny to tak duży rynek, wzrastający przewoźnicy, że wejdą w następnych latach do Polski i to nie tylko do stolicy. Nie uważam, że Kraków oddaje paxy do niemieckich hubów. Można tak mówić np z perspektywy Poznania, Wrocławia i PL zachodniej, jeśli pasażerowie wsiadają w auto czy pociąg i lecą z Berlina przykładowo. W tym przypadku pasażerowie wsiadają i lecą z Balic do Niemiec czy innych zachodnioeuropejskich hubów. Liczba pasażerów pozostaje ta sama. Jeśli ja polecę bezpośrednio np Dreamlinerem LOTu czy innego "KrakAir xd" na wakacje Kraków-Chicago-Kraków to nabiję temu lotnisku 2 pasażerów, jeśli polecę przez Frankfurt czy Warszawę tyle samo nabiję "mojemu" portowi z tym, że jeszcze innym nabiję.
lysypiotr76 2016-05-31 19:52   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Kelo nic ustawowo . Ale przyznasz że jednak KRK ma większy potencjał lotów za Atlantyk . Większość Polonusów pochodzi z południa Polski. No to jak tu nie wykorzystać takiej szansy ? Oddać pax. do WAW lub GDN ? Ewentualnie do niemieckich hubów ? Aż żal
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama