Sprint Air: Radom bez nowych tras

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
25 maja 2016 16:31
14 komentarzy
Sprint Air ogłosił dziś (25.05) nowy rozkład. Nie ma w nich oczekiwanych nowych połączeń, jednak przewoźnik zwiększy liczbę lotów z Radomia do Wrocławia i Gdańska.
Reklama

Kilka tygodni temu prezydent Radomia Radosław Witkowski zapowiedział uruchomienie nowych połączeń z lotniska w Sadkowie, na swym facebookowym profilu umieścił wpis: "Już niebawem kolejne dobre informacje dla radomskiego lotniska. Szykują się nowe połączenie zarówno w ramach Schengen, jak i non-Schengen". Spekulowano, że Sprint Air może rozpocząć loty z Radomia do Lwowa. Dziś wiemy, że przynajmniej na razie nowych kierunków nie będzie. Jednak w przyszłym tygodniu przewoźnik może ogłosić nową trasę. Czy będzie to Lwów? Kajetan Orzeł, rzecznik portu w Radomiu uchyla rąbka tajemnicy.

- Oczywiście będzie nowy kierunek. Do ustalenia są szczegóły operacyjne, niezależne od PL Radom i Sprint Air. Tak to czasem bywa z operacjami poza Schengen - mówi w rozmowie z Pasazer.com.

Sprint Air zdecydował się jednak na zwiększenie liczby lotów pomiędzy Radomiem a Gdańskiem i Wrocławiem. Do stolicy Dolnego Śląska polecimy trzy razy w tygodniu, a nad polskie morze dwukrotnie: w piątki i w niedziele. Nowy rozkład lotów Sprint Aira wejdzie w życie w poniedziałek, 20 czerwca.

- Prawdziwym hitem okazał się Gdańsk. Na tej trasie notujemy ponad 80-procentowe wypełnienie pokładu – już teraz bardzo dobre, a według prognoz będzie jeszcze rosło w kolejnych tygodniach - mówi w rozmowie z Pasazer.com Adrianna Fibingier-Pawelska, dyrektor ds. marketingu i PR Sprint Air.


- Loty do Gdańska są prawdziwym sprzedażowym hitem. Popularność tej trasy, ale również głosy wielu pasażerów sygnalizujących, że istnieje równoległe zapotrzebowanie na loty w drugą stronę skłoniły nas, aby w letnim rozkładzie zaproponować również mieszkańcom Trójmiasta weekendowy wypad na Mazowsze. Jesteśmy przekonani, że na dodatkowej rotacji skorzystają również radomianie planujący dłuższy niż tylko weekendowy odpoczynek nad Bałtykiem. Z kolei niedzielne loty na trasie Wrocław- Radom ucieszą osoby zainteresowane spędzeniem przedłużonego weekendu na obu końcach tej trasy, - mówi Jarosław Chłopecki, dyrektor handlowy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6b8bd 2016-06-01 09:33   
gość_6b8bd - Profil gość_6b8bd
Zakonczyc ta farse na koszt podatnikow i otworzyc tam hale targowa na wzor Tuszyna
gość_b941f 2016-05-30 10:19   
gość_b941f - Profil gość_b941f
dareck, serio wierzysz, że z RDO FR do emigranckich must-have będzie latał pusty? :) Jest gdzieś jakieś lotnisko w PL, gdzie FR/W6 lata w topowych emigranckich kierunkach pusty - oświeć mnie. Owszem koszty wejścia będą duże bo obok WAW/WMI jest ale twierdzenie, że będzie pusto to bajki. Co innego czy mu się to opłaca czy nie, będzie się opłacało jak mu ktoś "zapromuje" lub jeśli z badań wyjdzie, że ludzi mający bliżej do RDO będą latali częściej niż w przypadku dojazdu do okolicznych portów lotniczych.
atak 2016-05-29 17:28   
atak - Profil atak
Uwaga na Lotnisko Chopina:

zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama