×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiedeń: Spadek w kwietniu


W kwietniu br. z lotniska w Wiedniu skorzystało 1,85 mln pasażerów. To o 3,4 proc. mniej niż w tym samym miesiącu ub. roku. To głównie efekt tego, że okres Świąt Wielkanocnych przypadł w tym roku na marzec. Sytuację pogorszyły także ograniczenia w ruchu do Brukseli.


W stołecznym austriackim porcie lotniczym spadek zanotowano praktycznie na wszystkich kierunkach. I tak do Europy Zachodniej podróżowało o 0,2 proc. mniej pasażerów. Zmniejszyła się także liczba zainteresowanych lotami na wschód Starego Kontynentu (-4,4 proc.), w rejon Bliskiego Wschodu (-6,4 proc.), do Ameryki Północnej (-9,4 proc.) oraz do Afryki (-35,1 proc.). Na plusie znalazły się tylko rejsy dalekowschodnie (+1,3 proc.).

Na lotnisku Wiedeń-Schwechat wykonano łącznie ok. 19 tys. operacji lotniczych (-1,8 proc.). 

Dobrze wypadły za to statystyki cargo. W stolicy Austrii odprawiono w kwietniu 2015 r. 25 tys. ton ładunków, o 8,9 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

Doskonałe wyniki notują z kolei lotniska należące do grupy Flughafen Wien AG. I tak na Malcie zarejestrowano 415,5 tys. podróżnych (+5,7 proc.). Wykonano nieco ponad 3 tys. operacji lotniczych (+1,3 proc.) i odprawiono 1,2 tys. ton frachtu i poczty (-0,3 proc.).

Jeszcze lepiej prezentują się statystyki Koszyc. Tam, ruch pasażerski urósł o 33,5 proc. (27,4 tys. podróżnych). W omawianym okresie odbyło się 705 startów i lądowań (+23,5 proc.). gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie